Ana Sayfa Uncategorized 24 Mayıs 2021

Beylikdüzü Belediyesi’nden ağaç katliamı

Beylikdüzü Belediyesi’ne ait ekipler Türkiye’de ilk ve tek olan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni yıktıktan sonra, müzenin çevresinde bulunan ağaçları da kökünden söktü. Yaklaşık 160 yetişkin ağacın bulunduğu bölgede çevre sakinleri de duruma tepki gösterdi.

İlçede bulunan bir mekanın yıkımının ardından Beylikdüzü Belediye ekipleri bu seferde müzenin bulunduğu alandaki ağaçları söktü. 160 yetişkin ağacın bulunduğu yerde vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Genç ağaç diye tabir edilen, boyları 7-8 metreyi bulan ağaçların tamamı kökünden söküldü.

Yıkılan mekanın sahibi Kenan, “Burada yaklaşık 160 ağaç vardı. Yazık günah değil mi o ağaçlara. Burası adeta küçük bir orman gibiydi. Şimdi hepsini söktüler. Bu neyin düşmanlığı. Yeşile, ağaç bile saygıları yok. Olumsuzlukta İmamoğlu sınır tanımıyor. Eşi benzeri olmayan müzeyi yıktılar. İnsanın vicdanı sızlar. Yaprak açan ağaç bu mevsimde tutmaz. Nasıl böyle bir vahşet yapıyorlar. Akıl alır gibi değil’ ifadesini kullandı.

AĞAÇLAR KÖKÜNDEN SÖKÜLDÜ

Bu mevsimde sökülen ağaçların yeniden dikilmesi mümkün olmadığını belirten çevre sakinleri: ‘Burada boyları 7-8 metreyi bulan ağaçlar vardı. Yaprak açmış, çiçek açmıştı. Bu mevsimde ağaçları söker yerini değiştirirseniz bu ağaçlar maalesef kurur. 160’a yakın ağacı kökünden söktüler yazık günah. Bu ağaçların kime ne zararı vardı’ şeklinde tepki gösterdiler.

selyus