Ana Sayfa Uncategorized 14 Mart 2022

Bunları bu kadar şımartırsan, böyle tepene çıkarlar!

Türk Tabipler Birliği üyeleri, İstanbul Kadıköy’de bir araya gelerek 14 Mart Pazartesi ve 15 Mart Salı günleri grev yapacaklarını duyurdu.

Kadıköy’deki eyleme TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı da katıldı. Tıp Bayramı haftasında greve çıkacaklarını belirten Fincancı, “Vazgeçmiyoruz, hakkımız olanı alacağız ve sağlıkta şiddeti durduracağız.” dedi.

VATANDAŞI HASTANEDE TERK EDİP EYLEMDE BULUŞACAKLAR!

Vatandaşların sağlık hakkını gasp eden doktorlar, yapacakları zorbalığı, “Büyük Beyaz Yürüyüş” ve “Beyaz G(ö)rev” adları ile yumuşattı.

Bugün saat 13.00’de Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelen TTB’li hekimler, Kadıköy İskele Meydanı’na yürüdü. 14 Mart Pazartesi günü sabah erken saatlerde hastanelerde de eylem yapacaklarını duyuran hekimler, vatandaşları hastanelerde terk ederek, 14 Mart Pazartesi günü saat 12.30’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Havuzlu Bahçe’de, 15 Mart Salı günü de Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi önünde buluşacak.

BAKAN KOCA’YI HEDEF ALDILAR!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da hedef alan TTB Başkanı Fincancı, “Sağlık Bakanı bizlere bayram mektubu göndermiş, bilmem size de geldi mi? Nasıl bayram mektubuysa artık. ‘Haklarımız, taleplerimiz konusunda geliştireceğimiz dilin, tutumdaki üslubun mesleğin doğasıyla örtüşmesi gerekir.’ demiş. Haklarımızı nasıl talep etmemiz gerektiğini söyleyivermiş kendince. Hastalarımızı ihmal ettiğimizi ima etmiş, sesimizi duyurma üslubumuzu belli ki beğenmemiş.” Yeni Akit

selyus