Ana Sayfa Uncategorized 12 Kasım 2020

Bursa Valisi Yakup Canbolat, 28 Şubat kalıntısı mı?

Türkiye’de 28 Şubat’ı yeniden hortlatmak isteyen Bursa Valisi Yakup Canbolat, sosyal medya hesabından Kelime-i Tevhid paylaşan Çarşı ve Mahalle bekçisi İsmail Belindir hakkında soruşturma başlattı.

Bursa Çarşı ve Mahalle bekçisi İsmail Belindir, sosyal medya hesabından paylaştığı “Lâ iâhe illallah Muhammedür-resûlüllah” vali efendiyi rahatsız etmiş!!

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti iktidarı 28 Şubat izlerini tamamen ortadan kaldırdı derken birden karşımıza Bursa Valisi Yakup Canbolat isimli kalıntı çıkıverdi!  Valiliğe bağlı olan İsmail Belindir isimli bekçi, Kelime-i Tevhid yerine “sana ne sana ne!” şarkısının videosunu paylaşsa idi yine soruşturma açılacak mıydı? Şimdi merak edilin zikrini açığa vuran bu 28 Şubat kalıntısı hakkında da soruşturma açılacak mı?

VALİLİĞİN BASIN DUYURUSU

Bursa Valiliği sitesinden yapılan basın duyurusunda:

“26 Temmuz 2020 tarihinde @belindir25 kullanıcı hesabından paylaşımda bulunan ve ilimizde Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev yapan İsmail Belindir hakkında soruşturma açılmış olup, söz konusu soruşturma halen devam etmektedir.” Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

selyus