Ana Sayfa Uncategorized 14 Şubat 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’nin adeta izini takip ettiği HDP adında bir de ikizi var”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’nin adeta izini takip ettiği HDP adında bir de ikizi var. Bölücü terör örgütünün siyasi kolu gibi çalışan bu parti, eskiden beri kongrelerinde İstiklal Marşı çaldırmayan veya okutmayan, Türk bayrağı astırmayan, her türlü ihaneti sergilemekten çekinmeyen bir fitne kazanıdır.”

AK Parti Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı’na katılarak yurt içi ve yurtdışındaki sıcak gelişmeler üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

“EN BÜYÜK ŞANSSIZLIĞIMIZ BÖYLE BİR ANAMUHALEFET”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin her fırsatta hükümete karşı halkı sokağa çağıran, devletin güvenlik görevlilerine, savcılarına, hakimlerine kendilerinden olmayan, kendileri gibi düşünmeyen herkese ağız dolusu hakaretler yaptığını ve bunların kimler olduğunu iyi bildiklerini vurguladı.

“15 Temmuz’a kurgu, tiyatro, kontrollü darbe diyen, şehitlerimize ve gazilerimize hakaret eden nicelerini saymıyorum bile.” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Yaşadığımız bu kritik süreçte ülkemiz ve demokrasimiz adına en büyük şanssızlığımız, işte böyle bir anamuhalefete sahip olmamızdır. Üstelik bu parti zamanla kendini düzeltmek yerine her geçen gün merkezden daha çok uzaklaşıyor, daha da marjinalleşiyor. Kendine çeki düzen vermek yerine, maalesef giderek terör örgütlerinin elinde oyuncağa dönüşüyor.

CHP’nin adeta izini takip ettiği HDP adında bir de ikizi var. Bölücü terör örgütünün siyasi kolu gibi çalışan bu parti, eskiden beri kongrelerinde İstiklal Marşı çaldırmayan veya okutmayan, Türk bayrağı astırmayan, her türlü ihaneti sergilemekten çekinmeyen bir fitne kazanıdır. Nitekim son kongrelerinde de benzer rezillikler yaşandı.

Şimdi ben CHP’ye gönül veren kardeşlerime, vatandaşlarıma sesleniyorum, aynı şekilde HDP’ye gönül veren vatandaşlarıma da sesleniyorum: İstiklal Marşı söylenmeyen, yasak savma kabilinden bir küçük Türk bayrağının dışında Türk bayrağı olmayan bir kongre yapıldı. Kongrede konuşanlar, terör örgütüne selam gönderenler ve terör örgütü başının orada elektronik ortamda resmini yayınlayanlar, şu anda tutuklu olan eş başkanlarını orada dolaylı yollarla göstermeye gayret edenler, bu kongreyi resmi olmaktan gayriresmi bir ortama adeta sürüklemişlerdir. Kongrelerine gelen otobüslerde; şehitlerimizin haberleri alındığında atılan sevinç naralarını, söylenen marşları, oynanan oyunları medyada hep birlikte gördük.”

“ZIVANADAN ÇIKMIŞ BİR YAPI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP’nin resmi hesabından, terör örgütünün saldırılarını kastederek, “Afrin’de büyük bir direniş gerçekleşiyor.” diyebilecek kadar zıvanadan çıkmış bir yapı olduğuna dikkati çekti.

Erdoğan, “Anamuhalefetin başındaki ‘PYD, terör örgütü değil’ der; yanındakiler de  ‘PYD’nin terör örgütü olduğuna dair elimizde bilgi yok’ diye güzelleme yapar da terör örgütünün partisi onlardan aşağı kalır mı? İşte onlar da kahraman ordumuza, kahraman Mehmetçiklerimize böyle saldırıyorlar.” diye konuştu.

Kahraman Mehmetçik kendi hayatı pahasına çocuklara, kadınlara, mazlumlara zarar gelmesin diye şehit olurken, HDP yandaşlarının her fırsatta, Türkiye’yi sivillere saldırmakla suçladığını ifade eden Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu:

“Tıpkı anamuhalefetin, ‘Türkiye’nin terör örgütlerine yardım ettiği’ iftirasına destek olması gibi, bunlar da dünya kamuoyunu bu tür yalanlarla aldatmaya çalışıyorlar. Eğer Türkiye’nin sivillere, mazlumlara zarar vermeme hassasiyeti olmasaydı, Afrin’i tek bir şehit vermeden, taş üstünde taş, omuz üzerinde baş bırakmadan şimdiye kadar çoktan almıştık. Nitekim bu zalimliği yapan pek çok ülkenin olduğunu da biliyoruz. Ama biz zalim değiliz, asla olmadık, asla olmayacağız. ‘Siviller zarar görmesin’ diye, kendi hayatını riske atan ve şehit olan askerimizin asaleti karşısında duygulanmayanın, gözyaşı dökmeyenin kalbi kurumuştur, ruhu çoraklaşmıştır. Dünyada mazlumları korumak adına kendi hayatından vazgeçecek başka bir asker, başka bir Mehmetçik, başka bir kahraman yoktur. ”

“NE YAZIK Kİ DÜŞMANLARIMIZA BENZEYENLER ÇOK”

Gençlerden, Aliya İzzet Begoviç’in, “Biz savaşı öldüğümüz zaman değil, düşmanlarımıza benzediğimiz zaman kaybederiz.” sözlerini ezberlemesini ve gönüllerine nakşetmelerini isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“İşte bu ülkede, ne yazık ki düşmanlarımıza benzeyenler çok. Ama karşımdaki topluluk evelallah bunların dışında, tenzih ederim. Biz asla düşmanlarımıza benzemeyeceğiz, çocukları, kadınları, biçare insanları kendimize canlı kalkan yapmayacağız. Ne olursa olsun, onların arkasına saklanarak kirli bir savaş asla yürütmeyeceğiz. Her şey bittiğinde de düşmanlarımızın alçaklıkları yanında kendi içimizdekilerin ihanetlerini hatırlayacak, evlatlarımıza bunları da anlatacağız.”

selyus