Ana Sayfa Uncategorized 12 Şubat 2021

Erbakan, “Hükümetin, ‘son 17 senede Türkiye’de sosyal yardımları 21 kat arttı”

Erbakan, “Milletimizin alım gücü Avrupalı insanların beşte biri hatta 7’de 1’i seviyesinde. Bu sıkıntıların gerçek olduğunun en önemli göstergelerinden bir tanesi de her zaman verdiğimiz örnekte olduğu gibi bizzat hükümetin, ‘son 17 senede Türkiye’de sosyal yardımları 21 kat arttırdığını’ ifade etmesidir.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

‘HALKIN BİRİNCİ GÜNDEMİ EKONOMİK SIKINTILAR’

Erbakan şunları kaydetti:

“Öncelikle dün Irak’ta operasyonda şehit olan kardeşlerimize rahmet diliyorum. Cenab-ı Hak, bugüne kadar millet olarak verdiğimiz bütün şehitlerimizi de hayırla yad ediyoruz rahmetle anıyoruz. Tabii ki son dönemde yaptığımız toplantılarımızda büyük ağırlıkla Türkiye’deki geniş halk kitlelerinin milyonlarca insanımızın asıl gündemi olan ekonomik sıkıntıları, geçim derdini, yüksek enflasyonu, yoksulluk konularını işliyoruz. Çünkü Bizler Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye’nin dört bir yanında her kademeden teşkilat mensubumuzla; esnaf ziyareti, köy taramaları, mahalle ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Buradan elde ettiğimiz veriler aldığımız bilgiler şahit olduğumuz olaylar aslında vatandaşın şu anda büyük ölçüde ekonomik sıkıntılarla boğuştuğunu ve gündeminin asıl birinci maddesinin geçim derdi olduğunu göstermektedir.”

‘BİZZAT HÜKÜMET TARAFINDAN AÇIKLANAN YARDIM RAKAMLARI DURUMUMUZU ORTAYA KOYUYOR’

“Milletimiz için dar gelirli milyonlar için üzülüyoruz ve bu sebeple gerçekleri ortaya koymak mecburiyetindeyiz. Milletimizin alım gücü Avrupalı insanların beşte biri hatta 7’de 1’i seviyesinde. Bu sıkıntıların gerçek olduğunun en önemli göstergelerinden bir tanesi de her zaman verdiğimiz örnekte olduğu gibi bizzat hükümetin, ‘son 17 senede Türkiye’de sosyal yardımları 21 kat arttırdığını’ ifade etmesidir. 2020 yılında elbetteki pandeminin de etkisi de var. Hükümetimiz bu hayat pahalılığının, enflasyonun, gıda fiyatlarındaki astronomik artışların sebebi ve sorumlusu olarak stokçuları, aracıları, komisyoncuları, açgözlü bakkalları, marketleri esnafı suçlu ilan etmesi ve onların üzerine gitmesi düşündürücüdür. Hepiniz çok iyi biliyorsunuz ki adeta yağmur gibi yağan zamlar, sürekli artan katlanan fahiş vergiler ortada. Son 3 senede elektriğin yüzde 90, doğalgazın yüzde 63 artması, son bir senede döviz kurlarının yüzde 40-50 oranında değer kazanması, vergiler sebebiyle artan akaryakıt fiyatları gibi gelişmeler sonucunda Türkiye’de maalesef bu duruma gelinmiştir.”

selyus