Ana Sayfa Uncategorized 26 Temmuz 2020

Fatih Erbakan, “Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir Cuma namazını büyük bir aşk ve huşu ile eda ettik”

Ayasofya Camii’ndeki tarihi Cuma Namazı’na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Ayasofya’mıza kavuştuk. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir Cuma namazını büyük bir aşk ve huşu ile eda ettik. Bugünü görmeyi bizlere nasip eden Rab’bimize sonsuz şükürler ediyoruz” dedi.

Yeni Akit’in haberine göre Ayasofya Camii’ndeki ilk Cuma Namazı’na katılanlar arasında olan merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, hissettiği duyguları tarif etmek de zorlandığını vurgulayarak, “İstanbul’da tarihi günlerden birini daha yaşadık. 350 binden fazla vatandaşın katılımıyla ibadete açılan Ayasofya Camii, Türkiye ve dünyada Müslümanlara çifte bayram yaşattı. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir Cuma namazı eda ettik.” dedi.

Ayasofya Camii’ndeki Cuma Namazı’na Sultan 2. Abdülhamid Han’ın torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ile birlikte gelen Dr. Fatih Erbakan, şunları söyledi:

“Yıllardır özlemle beklediğimiz gibi Ayasofya Camii’nin minarelerinden yeniden ezan sesinin duyulması, minberinden hutbe irad edilmesi bizleri ve tüm cemaati ziyadesiyle duygulandırdı. İslam Alemi olarak tarihi bir güne hep birlikte şahitlik ettik. 86 yıllık özlemin ardından Ayasofya’mıza kavuştuk. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir Cuma namazını büyük bir aşk ve huşu ile eda ettik. Bugünü görmeyi bizlere nasip eden Rab’bimize sonsuz şükürler ediyoruz. Ayasofya Camii’nin yeniden ibadete açılması inşallah tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirir.” Yeni Akit

İlginizi çekebilir

Sen insanlıktan çıkmışsın!

Sen insanlıktan çıkmışsın!

selyus