Ana Sayfa Uncategorized 20 Mart 2023

“Gel bakalım Muharrem İnce” cumhurbaşkanı adaylığı için başvurdu

Son dakika haberi: Ankara’da cumhurbaşkanı adaylığı için başvuru trafiği yaşanıyor. Perinçek ve Oğan’ın ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuruda bulundu. YSK’ya yaptığı başvuru sonrası açıklamada bulunan İnce, “Biz bu kampanyayı 30’un üzerinde bir oyla tamamlayacağız. Seçim ikinci tura kalacak, ikinci turda da yüzde 60’ın üzerinde bir oyla cumhurbaşkanı seçileceğim. Bunu da herkes görecek” diye konuştu.

Türkiye gazetesinin haberine göre 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve TBMM 28. Dönem Milletvekili Seçimi için partilerin çalışmaları devam ediyor. Ankara’da hareketlilik artarken, Cumhurbaşkanı adaylığı için siyasi partilerce ve seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yapacakları adaylık başvuruları dün başladı. Cumhurbaşkanı adaylığı için seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin adaylık başvurusu bugün 17.00’de sona erecek. Harekete geçen isimler, YSK’yı bir bir ziyaret ederek adaylık başvurusunda bulunuyorlar.

MUHARREM İNCE BAŞVURUDA BULUNDU

Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuruda bulunan isimler arasında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de yer aldı. İnce, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuru yaptı. Başvuru sonrası açıklama yapan İnce, Türkiye’de bir ‘trol ordusu’nun bulunduğunu, bunların kendisine sataştıklarını, iftira attıklarını, küçük düşürmeye çalıştıklarını iddia etti. Seçimi kazanacaklarını söyleyen İnce, “Bugün oy oranımız 19-20’lerde” dedi.

“İKİNCİ TURDA CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİM”

Kampanya sürecinde bazı adayların oyunu artıracağını, bazılarının da düşüreceğini belirten İnce, “Biz bu kampanyayı 30’un üzerinde bir oyla tamamlayacağız. Seçim ikinci tura kalacak, ikinci turda da yüzde 60’ın üzerinde bir oyla cumhurbaşkanı seçileceğim. Bunu da herkes görecek” diye konuştu.

İnce, seçim kampanyası boyunca projelerini anlatacağını ifade ederek daha önce depremi ‘ülkenin beka problemi’ olarak anlattığını ancak dinlenmediğini söyledi.

“Acilen su sorununu çözmemiz lazım, memleketin önünde ciddi bir su problemi var” diyen İnce, gıda enflasyonunun yok edilmesi, tarımsal üretimin arttırılması, tarıma dayalı sanayiyi nasıl geliştireceklerine dair projeleri anlatacağını kaydetti.

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığına itiraz edeceğini belirtti. Türkiye gazetesi

selyus