Ana Sayfa Uncategorized 10 Haziran 2022

“Hizmetleri de, siyasetleri de yetersiz bakiye”

İBB tarafından ulaşım zamlarından şüphesiz ki en çok etkilenen öğrenciler oldu.  Son zamlarla birlikte öğrenci abonman ücretleri 109 TL, öğrenci kullanım için ilk basım ücreti 3,74 TL olmuştu.

CUMHUR İTTİFAKI KAYITSIZ KALMADI

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu ve MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz tarafından 18 Nisan 2022 verilen önerge teklifi’ne göre, Öğrenci geçiş ücretlerine yapılan yüzde 40 oranında zammın Belediye bütçesi tarafından sübvanse edilmesi istenmekteydi.

Bu teklif İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmiş fakat Cumhur İttifakı tarafından Mayıs ayında tekrar meclise taşıyacağız söylemi üzerine nitekim İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 8. Seçim Dönemi 4. Toplantı Yılı, Mayıs Ayı Toplantılarının 23 Mayıs 2022 tarihli 3. birleşiminde okunarak, müzakereye açıldı. Yapılan müzakereler neticesinde, 14.04.2022 tarih ve 537 sayılı Meclis Kararı Israr Kararı olarak oylandı. İşaretle yapılan oylama sonucunda, Meclis Üye Tam Sayısının Salt Çoğunluğu ile Israr Kararı olarak kabulü kararlaştırılmıştır.

ÖĞRENCİLER ŞİKAYETÇİ

Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan indirim oranlarının uygulanmaması özellikle gençler ve İstanbullular arasında hukuk ve yönetmeliklere aykırı bu durum şikayet edilen konulardan biri.

İETT sitesinde hala fiyat tarifesinin değiştirilmediği de dikkat edilmesi toplum tarafından Büyükşehir neden meclis iradesini tanımıyor söylemlerine neden oluyor.

Şimdi ne mi olacak? Birlikte göreceğiz. Murat Ballıkaya

selyus