Ana Sayfa Uncategorized 12 Kasım 2021

Kadıköylü yaşlı gazeteci Mine Kırıkkanat’ı turistler darp etti

Kadıköy’de gazeteci Mine Kırıkkanat’ın darp edildiğine tanık olan Ozan Türkbeyoğlu, “Karı koca Arap turistler birlikte geçiyordu. Karı koca kavga ediyorlardı. Başka bir tane yaşlı hanımefendi geliyordu. Arap turistlere ‘biraz sakin olun’ dedi. Onlar da bebek arabası vardı yanlarında. Bebek arabasını bu yaşlı hanımefendinin üstüne sürerek ‘sen karışma bizim işimize’ dediler. Yaşlı hanımefendi de bebek arabasını eliyle onlara işaret ederek yavaş olmaları şeklinde gösterdi. Sonra Arap turistler yaşlı hanımefendiye saldırmaya başladılar.”

Olay, dün saat 16.30 sıralarında Kadıköy’de meydana geldi. iddiaya göre gazeteci Mine Kırıkkanat, bebek arabasıyla önünde ilerleyen Birleşik Arap Emirlikleri uyruklu çifte kaldırımda ilerleyemediği için tepki gösterdi. Turist çift ile Kırıkkanat arasında tartışma çıktı. Kırıkkanat’a önce kadın turist saldırdı. Kadın turistin saldırıp tartakladığı Mine Kırıkkanat’a erkek turist de tokat attı. Araya çevredekiler girmeye çalıştı. Yüzünden yaralanması nedeniyle darp raporu alan Mine Kırıkkanat, polis merkezine gidip şikayetçi oldu.

Olaya tanık olan Ozan Türkbeyoğlu, “Karı koca Arap turistler birlikte geçiyordu. Karı koca kavga ediyorlardı. Başka bir tane yaşlı hanımefendi geliyordu. Arap turistlere ‘biraz sakin olun’ dedi. Onlar da bebek arabası vardı yanlarında. Bebek arabasını bu yaşlı hanımefendinin üstüne sürerek ‘sen karışma bizim işimize’ dediler. Yaşlı hanımefendi de bebek arabasını eliyle onlara işaret ederek yavaş olmaları şeklinde gösterdi. Sonra Arap turistler yaşlı hanımefendiye saldırmaya başladılar. Herkes gördü onları. Biz de burada gördük. Millet ayırdı. Karı koca yaşlı hanımefendiye saldırdı” dedi.

Gazeteci Mine Kırıkkanat’ın soka ortasında turist çift tarafından saldırıya uğradığı anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

selyus