Ana Sayfa Uncategorized 24 Mart 2023

Kemal Kılıçdaroğlu, serbest bırakacağı terörist listesini açıkladı

7’li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması durumunda terörden tutuklu HDP’li Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile Gezi Parkı ve KHK tutuklularını serbest bırakılacağını açıkladı. CHP’nin yayın organı Halk TV’de konuşan Kılıçdaroğlu, “Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın serbest kalmasını istiyorsanız bana oy vereceksiniz demiştiniz” sözlerine, “Evet, bana oy vereceksiniz” şeklinde cevaplandırdı.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmesi halinde Demirtaş, Kavala ve KHK’lıların serbest bırakılacağını açıkladı.

CHP’nin yayın organı Halk TV’ye katılan Kılıçdaroğlu, “Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın serbest kalmasını istiyorsanız bana oy vereceksiniz demiştiniz” sözlerine, “Evet, bana oy vereceksiniz” şeklinde yanıt verdi.

Bununla birlikte Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı ve KHK tutuklularını da serbest bırakacağını açıkladı.

“SERBEST BIRAKILMASINI İSTİYORSANIZ BİZE KATILACAKSINIZ”

CHP Genel Başkanı ve 6’lı koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Kavala için özgürlük vaadini daha önce de söylemişti.

Kılıçdaroğlu, “Düşüncesini ifade etti diye hapse atılan kişileri ya da düşüncelerinden ötürü kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyorsanız Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız” demişti.

“CHP DESPOTTUR, DEĞİŞMEZ!”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş ve Kavala için özgürlük vaadine sert tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan AK Partili Dağ, şu ifadelere yer verdi:

“Kandil ve Pensilvanya’nın ne talebi varsa Kemal Bey vaat olarak ifade ediyor. Sn. Kılıçdaroğlu bu sözleriyle aynı zamanda yürütmenin yargıyı kontrol edeceğini ve mahkemeleri rafa kaldıracağını açıkça itiraf ediyor. CHP despottur, değişmez!” Akşam gazetesi

selyus