Ana Sayfa Uncategorized 28 Haziran 2021

Kemal Kılıçdaroğlu’na 1 liralık dava

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı “Katarlı gençler sınavsız üniversiteye girecek” paylaşımı üzerine Kılıçdaroğlu’na 1 TL’lik manevi tazminat davası açtı.

AK Parti Gençlik Kolları’nın liseli üyeleri, 25 Temmuz’da yayınlanan ‘Katarlı gençlere Türkiye’de sınavsız tıp eğitimi olanağı tanındığı’na yönelik yalan haberin ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaların ardından sınav öncesi moral ve motivasyonlarının düştüğünü belirtti. Grup üyeleri, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yönelik 1 TL’lik tazminat davası açtı.

“BİZ BUNA ARTIK ŞAŞIRMIYORUZ”

Adliye önünde toplanan grup adına açıklama yapan Bengisu Aslan, 25 Haziran Cuma günü yani üniversite sınavından 1 gün önce ortaya atılan yalan haber ile tüm motivasyonlarının bozulduğunu ve sınava girecek 2 buçuk milyondan fazla üniversite adayının bundan olumsuz etkilendiğini belirterek, “CHP Genel Başkanı her zaman olduğu gibi hiçbir teyide ihtiyaç duymadan sorumsuzca davranarak yalan söylemiş ve yalanın yayılmasında aktör olmuştur. Biz buna artık şaşırmıyoruz. Ama gençlere söylenen bu yalandan günlerdir çok rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin bu kadar bariz bir yalanın taşıyıcısı olmasını ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala ucuz siyasetlerine malzeme etmesini asla unutmayacağız” dedi.

“MAĞDURİYETİMİZ ORTADADIR”

“Yalanları ortaya atan yayın organları, bunları yaymaktan ve biz gençlerin kafasını karıştırmaktan maalesef çekinmemiştir. 27 saat boyunca devam ettirdikleri yalan haberlerini sınav saatinin son bulmasıyla birlikte düzeltmiş ve haberin gerçeğini paylaşmışlardır fakat iş işten geçmiştir” diyen Aslan sözlerini şöyle sürdürdü: Mağduriyetimiz ortadadır. Türkiye’nin ana muhalefet partisi genel başkanının, gireceğimiz en önemli sınavlardan biri öncesinde, bu basit yalana sarılması en hafif tabirle sorumsuzluktur. Yalanı yayan ve bizlere ulaşmasına sebebiyet veren basın kuruluşları servis ettikleri yalan haberden dolayı ufak bir mahcubiyet hissetmiş olacak ki haberi geri çekip kamuoyundan özür dilemiştir. Bugün geldiğimiz noktaya bakıldığında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya üzerinden başlattığı ‘Katarlı gençler sınavsız Türkiye’de okuyacak’ algısı, sosyal medyada belli odaklarca yayılmıştır. Bu algının oluşturulması tamamen kötü niyet taşımakla beraber, sınavlarına sadece bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir.

“KILIÇDAROĞLU YANLIŞ TAVIRLA HAREKET ETMEKTEDİR”

Aslan, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu kadar bariz bir yalana inanması ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala siyaset malzemesine dönüştürmesini unutmayacağız. Gençlerin ‘Özür dile’ çağrısını ciddiye almayan Kılıçdaroğlu hala içinde bulunduğu yanlış tavırla hareket etmektedir. Hatasına karşılık özür dileme erdemini gösteremeyen bir insanın, bu ülkenin gençleri tarafından kabul görmeyeceğini açıkça beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİZLERE ÇOK BÜYÜK BİR ÖZÜR BORÇLUSUNUZ”

Gençlerin siyasetten uzak tutulmasını isteyen Bengisu Aslan, “Gençleri kirli siyasetlerine alet eden CHP yönetimi bizlere en önemli günümüzde büyük bir darbe vurarak gençlere verdiği gerçek değeri bir kez daha göstermiştir. Tüm bu sebeplerden dolayı sayın Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminden 26 Haziran Cumartesi günü bir özür mesajı beklemiş ve sesimizi sosyal medya aracılığı ile kendisine duyurmak istemiştik. #ÖzürDileKılıçdaroğlu tag’ı ile Twitter gündemine girerek yüzlerce paylaşım ile sesimizi duyurduğumuzu düşünürken sayın Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal bir açıklama ile biz gençleri ‘trol’ olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. İşte Kılıçdaroğlu, trol dediğiniz biz gençler bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size 1 TL’lik manevi tazminat davası açmak üzere buradayız. Sizin deyiminizle biz troller şimdi adliye binası önünden gür bir sesle sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyoruz: Yalan bir haberin peşinden koşup bizleri ve ailelerimizi manipüle ettiğiniz için bizlere çok büyük bir özür borçlusunuz” diye konuştu. Türkiye gazetesi

selyus