Ana Sayfa Uncategorized 11 Ocak 2020

Naci Görür’den “Büyük İstanbul Depremi” ile ilgili sıkıntılı paylaşım!

İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 4.7’lik depreme ilişkin birçok uzmandan değerlendirmeler geldi. Bunlardan biri de Prof. Dr. Naci Görür. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Görür, “Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı.” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. Naci Görür’den korkutan paylaşım! İstanbul’da yaşayanların ortak korkusu büyük bir depremin yaşanması. Tüm uzmanlar bu konuda ortak görüşe sahip İstanbul’da büyük bir depremin olması kaçınılmaz. Söylenemeyen tek şey ise büyük depremin yaşanacağı tarih. Bununla ilgili de tahminler yok değil. 1999 Marmara Depremi’nden sonra 30 yıl içinde İstanbul’da yeni bir büyük depremin kaçınılmaz olduğu vurgulanmıştı.

Peki son aylarda Silivri merkezli birçok depremin meydana gelmesi ne anlama geliyor? 4.7’lik depremin ardından verileri değerlendiren Prof. Dr. Naci Görür’den korkutan bir paylaşım geldi.

Görür paylaşımında büyük depremin olması beklenen faya dikkat çektiği paylaşımında “Arkadaşlar bu gün olan 4,7 depremi haritada yerine göz kararı koydum. Bir önceki 5,8 depremine yakın veya biraz doğusunda. Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı. Bu fay üzerinde olan her deprem önemsenmelidir. Fayın kırılma eğilimini gösterir.” ifadesini kullandı. Kaynak: Süperhaber.tv

selyus