Ana Sayfa Uncategorized 1 Kasım 2023

Pendik’in dört bir tarafında çalışıyorlar

Pendik Belediyesi ekipleri, ilçenin dört bir tarafında hummalı bir çalışma yürütüyor. Ramazanoğlu’nda asfalt, yağmur suyu kanalı; Kurtköy’de yol açma; Kavakpınar’da prestij aydınlatma çalışması yapan ekipler, bir yandan da yine Ramazanoğlu Mahallesiyle birlikte Ahmet Yesevi, Çamlık, Batı ve Yeni Mahallelerde de kaldırım çalışması gerçekleştiriyor.

Pendiklilerin günlük yaşantılarını konforlu hale getirmek için çalışan Pendik Belediyesi ekipleri alt ve üstyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ramazanoğlu’nda asfalt serimi, yağmur suyu kanalı; Kurtköy’de yol açma; Kavakpınar’da prestij aydınlatma çalışması yapan ekipler, bir yandan da yine Ramazanoğlu Mahallesiyle birlikte Ahmet Yesevi, Çamlık, Batı ve Yeni Mahallelerde de kaldırım çalışması gerçekleştiriyor. Ekipler ayrıca tüm mahallelerde tamir onarım ve bakım çalışması yapıyor.

DEKORATİF AYDINLATMA, CADDELERE ESTETİK KATIYOR

Pendik Belediyesi birçok caddede prestij aydınlatma çalışması gerçekleştiriyor. Son olarak ekipleri Kavakpınar Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde dekoratif aydınlatma direkleriyle donatıyor. Şu ana kadar farklı caddelerde konulan 514 adet dekoratif aydınlatma direği özellikle akşam saatlerinde caddelere estetik bir görünüm sağlıyor.

DÖKÜLEN ASFALT MİKTARI, 100 BİN TONU AŞTI

Belediye ekipleri hava şartlarının uygun olmasını fırsat bilerek bir yandan da asfalt serimi ve kaldırım imalatı gerçekleştiriyor. Bu yıl dökülen asfalt miktarı 104 bin 300 ton olurken 2019 yılından bu yana serilen asfalt miktarı 588 bin ton oldu. Kaldırım imalatında ise bu yıl 73 bin metrekare, 2019 yılından itibaren ise 492 bin metrekare kaldırım yapıldı.

selyus