Ana Sayfa Uncategorized 11 Mayıs 2023

Türkiye Yüzyılı temalı İstanbul Takipte 8. ödül gecesi gerçekleşti

İstanbul Takipte Haber Sitesi “Alanında İz Bırakanlar” 8. Geleneksel “Türkiye Yüzyılı” Temalı Ödül Gecesi gerçekleşti.

Yoğun katılımla gerçekleşen geceye AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Ataş, Serkan Bayram, Osman Boyraz, Tuğba Işık Ercan, Hulki Cevizoğlu, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Avukat Fatih Kaya, Tuzla Belediye Başkan Danışmanı Derya Bacacı, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Öznur Şahin Canayakın, siyasi parti temsilcileri ile alanında iz bırakan ödül sahipleri katıldı.

Türkiye Yüzyılı konulu konuşmaların yapıldığı ödül gecesinde televizyon programlarının yorumcusu Hulki Cevizoğlu sürprizi yaşandı. Cevizoğlu, program başladığında salona girişiyle yoğun ilgi ile karşılaştı.

Milletvekilleri Mustafa Ataş, Serkan Bayram, Osman Boyraz, Tuğba Işık Ercan ve Hulki Cevizoğlu yaptıkları konuşmalarda özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün oyunlara ve iftiralara rağmen sandıktan güçlü bir şekilde çıkacağının altını çizdiler.

Geceyle ilgili bir açıklama yapan İstanbul Takipte Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Adil Yelkenci, “Bir kaç gün sonra çok önemli tarihi bir seçimi yaşayacağımız bu süreçte biz de İstanbul Takipte Haber Sitesi olarak yerimiz ve duruşumuz belli olsun diye gecemizin temasını Türkiye Yüzyılı” koyduk. Bu anlam dolu ödül gecemize katılan milletvekillerimize, ödül alanlara ve okurlarımıza teşekkür ederim. Yine geceyi birlikte organize ettiğimiz Erol Yelkenci’ye, Rukiye Aydemir’e, Şeyma Ahsen Çapan’a, Songül Yazıcı Irkın’a katkılarından dolayı ve Yurt Foto’nun sahibi Bülent Uluçay desteklerinden ile ekibine de emeklerinden dolayı teşekkür ederim.”

İstanbul Milletvekili Avukat Serkan Bayram’ın hayat hikayesinin konu edildiği “Buğday Tanesi” filmine de gecede “Alanında İz Bırakan Film” ödülü verildi.

BUĞDAY TANESİ / MİLYONLARIN HİKAYESİ

“1975 yılında Erzincan’da yakılan bir anız ateşi, rüzgârın yön değiştirmesiyle kontrolden çıkar. Su kovaları, kazma, kürek ve çuvallarla yangına müdahale etmeye çalışan çaresiz köylüler arasında genç çift Emine ve Mustafa da vardır. Gittikçe büyüyen acımasız alevlerin arasındaysa gözlerinden bile sakındıkları bir yaşındaki bebekleri Serkan…”

Bebekken buğday tarlasında çıkan yangında vücudunun büyük bir bölümünde kalıcı yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden milletvekili ve avukat Serkan Bayram’ın hayata tutunma mücadelesi, ihtiyaç duyanlar için bir umut ışığı, okurlar için bir ilham kaynağı olacak.

TÜRKİYE YÜZYILI TEMALI GECEDE ÖDÜL ALANLAR

“SİYASET ONUR ÖDÜLÜ”

Mustafa Ataş

Osman Boyraz

“ALANINDA ÇIKIŞ YAPAN SİYASETÇİ”

Tuğba Işık Ercan

Şengül Karslı

“ALANINDA ÇIKIŞ YAPAN KADIN SİYASETÇİ”

Arzu Kepenek

Saliha Karadayı Deniz

Elif Lale Bilgili

“ALANINDA ÇIKIŞ YAPAN FİLM”

Buğday Tanesi

(Serkan Bayram)

“İSTANBUL TAKİPTE ÖZEL ÖDÜLÜ”

Meryem Akbaş

“TANITIM MEDYADA ÇIKIŞ YAPAN”

Birnur Yağız

“SİYASET VEFA ÖDÜLÜ”

Göksel Öksüz

Çiğdem Öz

Fatih Saruhan

Reşide Yüksel

Gülsüm Karslı

Metin Çakmak

Zehra Çimen

Sebahattin Demirci

Behiye Aktaş

Hakan Yıldızcı

“İNSANA DOKUNAN STK”

Suna Gönüllü Uzunoğlu (Yeşilay Çekmeköy Şubesi)

Birol Boz (Kızılay Kadıköy Şubesi)

Hasan Lütfü Dilsiz (İyilik Bir Emirdir Harekâtı)

“ALANINDA İZ BIRAKAN MUHTAR”

Nuray Tak

“İSTANBUL TAKİPTE SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ”

Nevin Aşçı

Engin Uluköy

Zerrin Güranlıoğlu

Ahmet Gedik

Nurgül Hastürk Ban

Hanife İlhan

Derya Tosun

selyus