Ana Sayfa Uncategorized, YEREL YÖNETİMLER 11 Şubat 2019

Ümraniye Belediyesi’nden Hamsi Festivalu

Ümraniye Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel 6. Hamsi Festivali yoğun katılımla gerçekleşti. 

Ümraniye Santral Etkinlik alanında gerçekleştirilen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu,  ve binlerce vatandaş katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz programdaki konuşmasında “Tüm Ümraniyelileri en kalbî duygularla selamlıyorum. Bugün burada gelenek, görenek ve ananelerimizi hatırlayacak, horonla kardeşliğimizi pekiştireceğiz” diyerek millî birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti ve festivalin hayırlara vesile olmasını niyaz etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; programda yaptığı konuşmasında “Hamsi bizim millî yiyeceğimizdir, hamsi bütün yörelerimiz tarafından sevilen müşterek lezzetimizdir” dedi.

Hep birlikte Türkiye olmanın gayretini gösteriyoruz; Türkiye bir kültür mozaiğidi, Ümraniye de 700 bin nüfusuyla küçük bir Türkiye’dir. Türkiye’de ne varsa Ümraniye’de de bunların hepsi vardır. Festivallerimizin 6.sını gerçekleştiriyoruz. Hamsi bahane, amacımız bütün Ümraniye’yi bir araya getirerek tek bir millet olduğumuzu göstermektir” dedi.

selyus