Ana Sayfa Uncategorized 9 Mart 2024

Ümraniye’nin AK Kadınları, sağanak yağmur atında Gazzeli kadınlar için yürüdü

AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları, 8 Mart Kadınlar Günü’nde herhangi bir kutlama ve etkinlik yapmak yerine Gazzeli kadınlar için sağanak yağmurda yürüyüş gerçekleştirdi. Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı’nın öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşe Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti MKYK Üyesi Av. Mahmut Eminmollaoğlu, İlçe Başkanı Salim Çetinkaya ve kadın teşkilatları katıldı.

İlçe Kadın Kolları ve Mahalle Kadın teşkilatlarından yüzlerce kadının Alemdağ Caddesi yağmur altında geçekleştirdiği bu yürüyüş tüm dünyadaki kadınlara da örnek oldu.

“GAZZE’DE 181 GÜNDÜR ZALİM İSRAİL’E KARŞI DİRENEN MÜSLÜMAN KADINLAR İÇİN BUGÜN BURADAYIZ”

Yaptıkları yürüyüşle ilgili bir açıklama yapan Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, “8 Mart Kadınlar Günü’nde, 181 gündür Gazze’de mücadele eden Müslüman kadınlar için buradayız. Davetimize icabet ettiğiniz için başta belediye başkanıma, MKYK Üyemize, ilçe başkanımıza ve siz kıymetli yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Gazze’de 181 gündür zalim İsrail’e karşı direnen Müslüman kadınlar için bugün buradayız. Burada bu yağmurda attığımız her adım Allah indinde karşımıza çıkacaktır inşallah. Rabbim kardeşlerimizi tez zamanda kurtarsın” dedi.

Gazzeli çocuk tevafukken babaannesi ile birlikte Ümraniye’de olması yürüyüşe ayrı bir zenginlik kattı. Çocuk hem Başkan Taşçı’dan hem de kadın teşkilatlarından yoğun ilgi gördü. 

selyus