Ana Sayfa ÇEVRE, YEREL YÖNETİMLER 18 Ocak 2023

Açılışını yaptıkları Bostancı-Dudullu metrosu, görüntülere bakınca tam olarak bitmediği ortaya çıktı

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış şovunun perde arkasından vahim görüntüler geliyor. Bostancı-Dudullu metrosunun tam olarak bitmediği ve birçok durağında ciddi eksiklikler olduğuyla ilgili vatandaşlarda görüntüler gelmeye devam ediyor.

6 Ocak 2023’te İBB tarafından yolcuların hizmetine açılan ‘M8 Bostancı-Dudullu-Parseller Metro Hattı’nda çekilen görüntülerde, gerekli alt yapı çalışmalarının henüz tam anlamıyla bitirilmediği görülüyor. Yürüyen merdivenlerin çalışmadığı İmes istasyonunda tavanın sıvalarının dahi yapılmadığı görüntülere yansıdı.

İBB: TAMAMEN İNŞA EDİLDİ

Anadolu Yakası’nın 3. metro hattı olan M8 Bostancı-Dudullu-Parseller Metro Hattı’nın tamamının inşa edildiği iddia edilmişti.

Yapımına Şubat 2016’da AK Parti yönetimindeki İBB tarafından başlanan hattın yüzde 70’lik kısmı Temmuz 2019’a kadar bitirildi. Kalan yüzde 30’luk bölümünü 4 yılda tamamlayamayan İmamoğlu’nun açılış şovu yapması dikkat çekmişti.

Olayı daha ilginç kılansa, İBB iştiraklerinden olan Metro İstanbul’un internet sitesinde M8 metro hattının istasyonlarının tamamen inşa edildiği ifadesinin yer alması oldu.

AÇILIŞI YAPILAN HAT TAMAMLANAMADI

Geçtiğimiz günlerde de söz konusu metro hattının bazı duraklarında giriş-çıkışların hala kapalı, birçok asansörün kullanılamadığı ve inşaat halinde olduğu ortaya çıkmıştı.

Açılış töreninde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, altılı masadan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da eşlik etmişti.

“DURMA İŞİ NASIL OLUYOR?”

İstanbul’da Dudullu-Bostancı Metro hattının açılışına katılan Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçen ilginç diyalog dikkat çekmişti.

Kılıçdaroğlu, sürücüsüz metronun nasıl durduğunu sorarken Meral Akşener de şaşırmış gibi davranıp, “Aynı Paris’teki gibi ha” sözlerini sarf ederek, Türkiye’de yıllardır var olan sistemi sanki ilk defa görmüş gibi göstermeye çalışmıştı.

İŞTE 3’LÜ ARASINDA GEÇEN O ÇOK TARTIŞILAN DİYALOG;

Kılıçdaroğlu: Durma işi nasıl oluyor?

İmamoğlu: Otomatik

Akşener: Aynı Paris’teki gibi ha

Yeni Akit gazetesi

selyus