Enkaz altındaki Buse hepimizi ağlattı!

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından incelemelerde bulunmak üzere bölgeye giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altındaki vatandaşla telefonda görüştü. Enkaz altındaki şoka giren depremzede Buse Hasyılmaz, “Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım” sözleri herkesi duygulandırdı.

İzmir’de meydana gelen depremin ardından enkaz altında kalan, Bakan Bekir Pakdemirli ile telefonla konuşan Buse Hasyılmaz, 9,5 saatin ardından kurtarıldı.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde saat 14.51’de 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ege Bölgesi’ndeki birçok ilden hissedilen depremde şu ana kadar 12 kişi hayatını kaybetti, 419 kişi yaralandı. Depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla incelemelerde bulunmak üzere bölgeye giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altındaki vatandaşla telefonda görüştü.

“BİRAZ SAKİN OL, İNŞALLAH SANA ULAŞMAK İSTİYORUZ”

Enkaz altındaki Buse Hasyılmaz ile konuşan Bakan Pakdemirli; “Önündeki bloklardan birini alacağız. Biraz sakin ol, inşallah sana ulaşmak istiyoruz. Herhangi bir gürültü duyuyor musun Buse? Ayaklarının ucunun hizasında gürültü duyuyorsun?” dedi.

Enkaz altındaki Buse Hasyılmaz, “Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım” derken Bakan Pakdemirli, “Aferin Buse, moralini böyle yüksek tutmanı istiyorum. Biraz sabret.” dedi.

Gazetecilerin sorusu üzerine Bakan Pakdemirli, “Depremzedeyle konuşuyorum lütfen. Onun enerjisini boşa harcamamamız gerekiyor” diye cevabını verdi. Yeni Akit gazetesi

selyus