Ana Sayfa ÇEVRE 15 Temmuz 2016

İBB’den ‘Bahçe Market zinciri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ziyaret edenlerin istediğini rahatlıkla bulduğu çeşit zenginliği mevcut olan ‘Bahçe Market’te, Alibeyköy’de kurdu. Ayrıca Florya, Zincirlikuyu, Sarıyer, Göztepe, Hıdiv Korusu, Emirgan Korusu, Karacaahmet, Pendik bölgelerinde mini bahçe marketler açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupanın gelişmiş ülkelerinde mevcut olan Garden Center Modelinin ilk ve tek örneği olan ‘Bahçe Market’te, Alibeyköy’de kurdu. İBB Bahçe Market’i ziyaret edenlerin istediğini rahatlıkla bulduğu çeşit zenginliği mevcut.  

Yaklaşık 2 bin’in üzerinde ürünle oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunan Bahçe Market’in en önemli özelliği sadece en kaliteli bitkiler ve tüm bahçe ekipmanlarının satışa sunuluyor olması.. İç mekan ve dış mekan süs bitkileri bulunan Bahçe market’te ev için alınmak istenen z çiçeklerin yanı sıra, bahçeler için 4 metre büyüklüğünde bir oya ağacı, bir çınar ağacı ya da yetişkin bir ıhlamur ağacını bulmak mümkün. Bahçe Markete gelen vatandaşlar, profesyonel anlamda tüm ekipmanların yanında hobi bahçıvanlığı için renkli çiçekli önlükler, şapkalar, eldivenler ve bahçe ile ilgili her şeyi bulabilecek. Ayrıca su ihtiyacını gerekli ölçüde kullanan akıllı saksılardan, minyatür bahçelere, bonsailere kadar çok farklı alternatifi bir arada bahçe markette bulmak mümkün. Vatandaşların evlerine aldıkları çiçeklerde tercihleri genellikle evler için menekşe, orkide, kaktüs, açelya, balkonlar için sardunya ve petunya, begonya olurken, n bahçeler için gül, ortanca, papatya, çuha çiçeği tercih ediliyor. Çit bitkilerinden ise; defne, leylandi, ligüstrüm, kartopu, taflan en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

MİNİ BAHÇE MARKETLER İSTANBUL’UN BİR ÇOK BÖLGESİNDE AÇILDI

Anneler günü, öğretmenler günü gibi özel günleri de unutmayan Bahçe Markette, özel günlerde tüm ürünlerde % 15 indirim fırsatı sunuluyor. Ayrıca bahçede, içerisinde cam bir seradan oluşan kafeteryası ve çocuk parkı ile çocuklarınızla beraber doğanın içinde keyifli vakit geçirebilmek için tasarlanmış alanlar da mevcut. ‘Mini Bahçe Market’ konsepti ile yaygınlaşarak İstanbul’un bir çok bölgesinde açılan mini bahçe marketleri, Florya, Zincirlikuyu, Sarıyer, Göztepe, Hıdiv Korusu, Emirgan Korusu, Karacaahmet, Pendik bölgelerinde vatandaşlar ziyaret edebilecek.

selyus