Ana Sayfa ÇEVRE 12 Şubat 2021

Sancaktepe Belediyesi kar yağışına karşı teyakkuzda

Sancaktepe Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, İstanbul’da haftasonu itibari ile etkisini göstermesi beklenen kar yağışı öncesi hazırlıklarını yaparak Cuma günü itibariyle nöbete başladı. Başkanı Av. Şeyma Döğücü, tüm birimlerin kış şartlarında hizmet vermek için gerekli çalışmaları tamamladığını ve kar yağışı sonrası kapanan yollara müdahale etmek için bir ekip oluşturduklarını belirtti..

Sancaktepe Belediyesi, meteorolojiden yapılan açıklamalar doğrultusunda haftasonu İstanbul’da beklenen şiddetli kar yağışı için hazırlıklarını tamamlayarak çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürecek.

Sancaktepe Belediyesi son günlerde kendini iyice hissettiren soğuk hava ve hava tahmin raporlarına göre beklenen yoğun kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamladı. Kar ve buzlanma ile mücadele konusunda gereken araç ve gereçlerin sağlandığı Sancaktepe’de kış şartları alınan tedbirlerle aşılacak.

Karla mücadele konusunda ilçede her türlü tedbirin alındığını söyleyen Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, tüm birimlerin kış şartlarında hizmet vermek için gerekli çalışmaları tamamladığını ve kar yağışı sonrası kapanan yollara müdahale etmek için bir ekip oluşturduklarını belirtti.. Havaların soğuması ve kar yağışı ile birlikte meydana gelecek buzlanmaya karşıda her türlü önlemi aldıklarını belirten Döğücü, “Sancaktepeli’ye yaşanan kışı problemsiz geçirmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kar yağışı ve don olaylarına karşı ilçede kendi hizmet alanlarına giren yolların 24 saat süreyle açık kalması için gerekli önlemlerin alındığını kaydeden Başkan Döğücü, Fen İşleri, Park ve Bahçeler,  Zabıta, Sağlık İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinin kışa hazır olduğunu söyledi.

Başkan Döğücü, karla mücadelede kullanılacak araç ve gereçlerle birlikte ekipmanların da hazır olduğunu belirterek “Tüm ekiplerimiz 24 saat çalışıyor. Telefonlarımız 24 saat açık. Ekiplerimiz ilçemiz genelindeki kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürecek. 7/24 teyakkuz halinde olan ekiplerimiz kar yağışıyla birlikte ulaşımda en küçük bir aksilik bile yaşanmaması için 4 kar küreme ve tuzlama aracı, 5 JBC, 2 greyder, 4 kamyonet, 1 yüklenici ekskavatör ve 1000 ton tuz ile hazırda bekliyorlar” şeklinde sözlerini tamamladı.

selyus