Ana Sayfa ÇEVRE 8 Temmuz 2024

Sancaktepeliler, belediyenin gürültü kirliliğinden şikayetçi

Sqncaktepe Belediyesi tarafından Sancaktepe Meydan Park’ta düzenlenen sosyal ve kültürel etkinlikler nedeniyle oluşan gürültü kirliliği çevrede oturanların şikayetlerine neden oluyor.
Sancaktepe Meydan Park yaz aylarında ilçenin etkinlik merkezi oldu. Burada gerçekleştirilen birçok aktivite bulunuyor. Bu etkinliklerin bazıları ise yüksek müziğe ve ses kirliliğine sebep olabiliyor. Ciddi bir çevre ve sağlık problemi olan gürültü kirliliğinin, insanlar üzerinde fizyolojik ve psikolojik zararlara neden olduğu araştırmalarla kanıtlanmış durumda.
Meydan Park’ın çevresinde oturan vatandaşlar bu seslerin rahatsız edici olduğuna dair sosyal medya hesaplarından paylaşım yapıyor.
“Bize de yazık değil mi?” diyen vatandaşlar, hafta sonu dinlemek istediklerinde dışarıdan gelen seslere maruz kaldıklarını belirtiyor ve bu konuyla ilgili çözüm bekliyorlar.
Bu organizasyonların iyi niyetle yapıldığnı ifade eden bölge sakinleri, özellikle hafta sonunu ve akşam saatlerini sessiz ve huzurlu geçirmek istediklerini dile getiriyorlar.

Bu nedenle de etkinlikler için alternatif bir yer bulunması isteniyor.
Belediye çevresinde yaşayanlar için gürültü kirliliğine sebep olan bu durumla ilgili çözüm önerisinin ne olacağı ise merakla bekleniyor.
Bir sosyal medya kullanıcısı gürültü problemini evinde kaydetti ve belediyenin bu konuya çözüm bulmasını istedi. Kaynak: Sancaktepeses Haber Merkezi

selyus