Ana Sayfa HAYVAN 1 Kasım 2018

Başkan Poyraz’dan Vetbüs’ ziyaret

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, hem sokak hayvanlarını hem de sahibi olan hayvanları ücretsiz olarak tedavi eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner ekiplerini ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanları için hayata geçirdiği proje aracı ‘Vetbüs’ Çekmeköy’e gelerek, hayvanları sağlık taramasından geçirdi. Vetbüs’te görevli veterinerler 2 gün boyunca 12:00 ve 15:00 arasında ilçede bulunan hayvanların sağlık kontrolünü gerçekleştirdi. Vetbüs’te görevli veteriner hekimler, hem sokak hayvanlarını hem de sahibi olan hayvanları tek tek sağlık taramasından geçirdi. Veterinerler sokak hayvanlarına kuduz aşısıyla birlikte iç -dış parazit tedavisi, ayakta tedavi gibi yöntemler uyguladı.

Doğa Park önünde sokak hayvanlarını tedavi eden veteriner ekibi ziyaret eden Başkan Poyraz “İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen VETBÜS projesi ile binlerce sokak hayvanı ve vatandaşlarımızın evlerinde besledikleri evcil hayvanlara ücretsiz olarak tedavi imkanı sunuyor. Geçtiğimiz ayda ilçemizde yine bu noktada yüzlerce hayvanı tedavi eden VETBÜS ekibi ilçemizde yine misafirimiz oldu. Kıymetli veterinerlerimize özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum,” dedi.

 

selyus