Ana Sayfa ÇEVRE 17 Ekim 2020

Üsküdar Belediyesi, yeşil alanları düzenli olarak temizliyor

Üsküdar Belediyesi, Harem sahil hattına inen Karlık Bayırı sokakta ve ilçenin diğer bölgelerindeki yeşil alanları düzenli periyodlarla titizlikle temizliyor. Çevre çalışmalarıyla İstanbul’da örnek yerel yönetici olan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, daha temiz bir ilçe için çevre dostu ekipleriyle sürekli sahada olduklarını dile getiriyor. 

Çevre dostu Üsküdar Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri tarafından başlatılan çalışma ile öncelikle detaylı süpürme işlemi yapılarak Karlık Bayırı sokak ana halteri temizlendi. 30 kişilik ekip ile yapılan kapsamlı süpürme ve mıntıka temizliği Karlık Bayırı sokaktan sahil hattına inen merdivenlerin süpürme, yıkama ve dezenfekte işlemleri ile devam etti. İş bölümü yapan personeller sokak boyunca devam eden yamaçtaki yeşil alanı güvenlik halatları ile tırmıklama işlemi yaparak yeşillikler içerisinden yatak, yorgan, teneke parçaları, şişe camlar ağaç dalları gibi malzemeleri çıkararak poşetledi. 4 gün süren temizlik ve dezenfekte çalışmalarında ekipler 7 kamyon malzeme çıkarıp yeşil alanı temizleyerek dezenfekte etti.

Üsküdarlıların daha yeşil ve daha temiz bir ortamda yaşam sürmesi için devam edecek olan çalışma ile şu ana kadar 40 dönümlük yeşil alan çöplerden arındırılıp, dezenfekte edildi. Ekiplerin 10 gün daha bu alanda çalışmalarına devam etmesi ile tüm yeşil alanın atık malzemelerden arındırılması hedefleniyor.

selyus