Ana Sayfa ÇEVRE 27 Eylül 2018

Yollara hatalı park edenler için!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanlış parklanmalardan kaynaklı trafik sıkışıklığına müdahale ile ilgili bir çalışması var. Görüşmelerimizi yaptık. Yanlış park eden araçların çekilmesi konusunda Büyükşehir hızlı, aktif, problem çözücü adımlar atacak. İBB’nin bu çalışmasıyla yollarda önemli bir rahatlama olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bakırköy’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Yönetim Merkezini ziyaret etti. Ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Uysal, yanlış park sorununu çözmek için İçişleri bakanlığı ile görüştüğünü söyledi.

“TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA DA MÜDAHALE İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMAMIZ VAR”

Trafiğin rahatlaması konusunda önemli adımlar atıldığını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “İstanbul’da İçişleri Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde, yanlış parklanmalar ile ilgili şuandaki mevcut emniyet genel müdürlüğü trafik polislerince organize edilen araçların çekici aracılığı ile kaldırılması işlemini, bu merkezden takip edebileceğiz. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince de ortak bir çalışmayla bu şekliyle yanlış parklanmalardan kaynaklı trafik sıkışıklığına müdahale ile ilgili bir çalışmamız var. Görüşmelerimizi yaptık. Büyük bir ihtimal şuanda o görüşmeler çerçevesinde yanlış parklanmaların çekilmesi konusunda Büyükşehir olarak hızlı, aktif, problem çözücü adımlar atılmış olacak. O zamanda önemli bir rahatlama olacak” dedi.

selyus