Ana Sayfa EĞİTİM 25 Nisan 2022

Bayram öncesi çocukları sevindirdiler

Kartal’ın sevilen kreş öğretmeni Nezahat Tekin ve Uğur Mumcu Mahallesi Gönüllüsü Özlem Engin ve Nazan Doğanay Engin örnek bir davranışa imza atarak, Kartal ve İstanbul’da toplam 300 çocuğu Ramazan Bayramı öncesinde bayramlık hediyelerle sevindirdi.

Kartal’ın Sevilen kreş öğretmeni Nezahat Tekin, yaptıkları çalışmalar ile ilgili verdiği demeçte öncelikli çalışmalarının odak noktasında eğitim olduğunu belirtti. Tekin, “Bu alanda yaptığımız proje çalışmalarıyla çocuklarımızın gelişimine ve geleceklerine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Bir Eğitimci olarak zorlu ve meşakkatli bir meslek yapıyoruz. Bununla birlikte geleceğimizin gençlerini de unutmuyoruz” dedi.

“Başta çocuklarımız olmak üzere hiçbir ihtiyaç sahibini asla yalnız bırakmadık” diyen Tekin, bundan sonra da çocukların hep yanlarında olacaklarının altını çizdi. Nezahat Tekin, “Her projemiz insan odaklıdır. Çocuklarımız da her zaman düşüncemizin en baş köşesindedir. Çünkü onlar geleceğimizdir. Onlar bu ülkenin geleceği ve ülkemizin bekçileridir. Mutlu yaşatılmış bir çocukluk, geleceğe dair yapılmış en büyük ve en önemli yatırımdır. Biz bunun bilinciyle hareket ettik bugüne kadar. Bu kez de çocuklarımızın yüzünü Ramazan Bayramı vesilesiyle güldürmek istedik. Çünkü ancak onların yüzü güldüğünde bayramlar daha bir bayram tadında yaşanıyor, onlar mutlu olduğunda dünya daha yaşanabilir bir yer oluyor” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU YÜZLERİNDEN OKUNDU”

Uğur Mumcu Mahallesi Gönüllüsü Özlem Engin ulaştıkları her ihtiyaç sahibinin mutluluğunda her bir hayırseverin payının olduğuna vurgu yaptı. Engin, bu tür güzel çalışmaların herkese örnek olması gerektiğine dikkat çekti. Çocukların gözlerindeki sevincin her şeye bedel olduğunu söyleyen Özlem Engin, “Bir çocuk sevindirmek, onun yüreğinde umut esintisi oluşturmak mutlulukların en güzeliydi. Özellikle ilgiye daha fazla ihtiyaç duyan bu çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şeyden daha önemli. Bayramların çocuklar için çok daha derin anlamlar ifade ediyor. Bayramlar onlarla güzel. Onların yüzlerinin güldüğünü görmek ve bugünü onlarla geçirmekten daha güzel bir şey olamazdı” şeklinde konuştu.

Nazan Doğanay Engin de bu tarz projelerin önemli olduğunu hatırlattı. Doğanay Engin, “Bu tarz projelerin örnek teşkil etmesini ve ulaşılmayan çocuk kalmamasını istiyoruz. Umarım herkes duyarlılık gösterir” dedi.

Etiketler:
selyus