Ana Sayfa EĞİTİM 3 Aralık 2023

“Buğday Tanesi” Filmi; öğrenci, öğretmen ve velilerle EBA’da buluşuyor

Senaryo danışmanlığını Serkan Bayram’ın yaptığı, Volkan Kapkın tarafından kaleme alınan 2022 yapımı film, Doğan Ümit Karaca yönetmenliğinde çekildi.

Senaryosu, bebekken buğday tarlasında çıkan yangında ellerini kaybeden, yüzü ve vücudunun bazı bölümleri yanan İstanbul Milletvekili Avukat  Serkan Bayram’ın hayatından esinlenilerek yazılan “Buğday Tanesi” adlı film, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) izleyicilerle buluşuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı  EBA’da izlenebilecek olan “Buğday Tanesi” filmi, engelli bir bireyin hayata tutunma mücadelesini anlatıyor. Vizyona girdiği günden bu yana pek çok engelli bireye umut olan, izleyicinin engellerle ilgili farkındalığını artıran film, sinema salonlarının ardından farklı illerde gezici tırlarda da gösterildi.

“Buğday Tanesi”, 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle öğretmen, öğrenci ve velilerin izlemesi için EBA’ya yüklendi. eba.gov.tr adresinde “Kütüphane” alanında “Özel Eğitim” sekmesinin altında “İşaret Dili” bölümünden izlenebiliyor.

selyus