Ana Sayfa EĞİTİM, YAŞAM 14 Nisan 2022

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen, öğrenci ve velilerden ihtiyaç sahibi ailelere yardım

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen, öğrenci ve velilerinin girişimleriyle hayata geçirilen “AHİT” (kendi kendine söz vererek bir işi üzerine alma, ant) yardımlaşma çalışması meyvelerini vermeye başladı.

Çalışma merhamet, duyarlılık ve paylaşmak ve gibi sosyal konularda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Bu kapsamda öğrencilerimizin hazırlamış olduğu 30 koli gıdanın yanı sıra, okul-aile birliğinin girişimleriyle gurbetçiler tarafından kurulmuş olan “Sınır Tanımayan Yardımlaşma Vakfı” ile irtibata geçilerek, okulumuzun başlatmış olduğu bu kampanya ciddi bir destek sağlandı.

Sınır Tanımayan Yardımlaşma Vakfı 250 koli gıda ve 30 öğrenci için bayramlık alışveriş hediye kartları ile kampanya ya destek olurken söz konusu gıda kolileri ve hediye çekleri önceden öğretmenler tarafından belirlenmiş olan ailelere ulaştırıldı.

Birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan “Onbir Ayın Sultanı Ramazan” ayı içerisinde okul bünyesinde düzenlenen bu tarz yardımlaşma faaliyetleri veliler arasında takdirle karşılandı.

selyus