Ana Sayfa EĞİTİM 8 Ocak 2020

Çekmeköy’de eğitimde yeni bir dönem başlıyor: ‘Deneysel Eğitim Sistemi’

Eğitim vadisi Çekmeköy’ün yeni projesi Deneyimsel Eğitim Sistemi (DENES) için başvurular 13 Ocak’tan itibaren yapılabilecek.

Çekmeköy Belediyesi’nin eğitim yatırımları devam ediyor. Eğitim Vadisi Çekmeköy’ün yeni projesi Deneyimsel Eğitim Sistemi (DENES)’nde Hobi Kulübü, Deneyimsel Öğrenme Kulübü, Bilim ve Teknoloji Kulübü ve Kültür Sanat Kulüpleri ile çeşitli alanlarda 10-18 yaş arası öğrencilere eğitimler verilecek. 13 Ocak’tan itibaren başvurular Alemdağ, Madenler ve belediye binasında bulunan Seri Noktalardan alınacak. Dersler Şubat ayından itibaren başlayacak.

Eğitim bizim olmazsa olmazımız diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ”Gençlerimize sadece teorik bilgi vermek yerine onların hem anlamalarını kolaylaştıracak hem de anladıklarını uygulamaya dökebilecekleri eğitimlerin verilmesi gerekliliğinden yola çıkarak böyle bir projeye imza attık. Çekmeköy Belediyesi olarak öğrencilerimizin eğitimlerine, ilgi alanları ve yeteneklerine katkı sağlamak amacıyla hazırladığımız DENES (Deneysel Eğitim Sistemi) projesi ile yeni bir eğitim modelinin gelişmesini hedefliyoruz. DENES Projesi kapsamında çeşitli yaş grupları için Hobi Kulübü, Deneyimsel Öğrenme Kulübü, Bilim ve Teknoloji Kulübü, Kültür Sanat Kulübü oluşturduk. Böylece öğrenciler ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre tercih ettikleri atölyelerde deneyerek, uygulayarak, yaşayarak öğrenecek ve öğrendiklerini hayat pratiğine aktarabilecekler. Yeni projemiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Çeşitli yaş gruplarından öğrencilerin başvuracağı atölyelerin eğitim merkezleri aşağıdaki gibidir.

ADNAN MENDERES GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ: Matematik Atölyesi, Yabancı Dil Atölyesi, Fen Bilimleri Atölyesi ve Türkçe Atölyesi.

YUNUS EMRE BİLGİEVİ: Matematik Atölyesi, Yabancı Dil Atölyesi, Fen Bilimleri Atölyesi ve Türkçe Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi, Uzay ve Havacılık Atölyesi, 3D Tasarım Atölyesi ve Biyo Tasarım Atölyesi.

ÖMERLİ KÜLTÜR MERKEZİ: Matematik Atölyesi, Yabancı Dil Atölyesi, Fen Bilimleri Atölyesi ve Türkçe Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi, Uzay ve Havacılık Atölyesi, 3D Tasarım Atölyesi, Biyo Tasarım Atölyesi.

TURGUT ÖZAL KÜLTÜR MERKEZİ: Matematik Atölyesi, Yabancı Dil Atölyesi, Fen Bilimleri Atölyesi ve Türkçe Atölyesi, Edebiyat Atölyesi ve Sinema Atölyesi.

ADNAN MENDERES GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ: Mental Aritmetik Atölyesi Robotik Kodlama Atölyesi, Uzay ve Havacılık Atölyesi, 3D Tasarım Atölyesi Biyo Tasarım Atölyesi, Matematik Atölyesi, Yabancı Dil Atölyesi, Fen Bilimleri Atölyesi ve Türkçe Atölyesi.

MEHMET AKİF KÜLTÜR MERKEZİ: Şiir Atölyesi.

SULTANÇİFTLİĞİ EK HİZMET BİNASI: Epoksi Atölyesi, Ahşap Atölyesi.

 

selyus