Ana Sayfa EĞİTİM 7 Ocak 2020

Emekli öğretmen Zarife Akbulak 22 yıl öğretti, şimdi öğreniyor

22 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan Zarife Akbulak, Pendik Sanat Akademisi Çini Kursu’nda yeteneğini keşfetti. Şimdiye kadar çini tabak, tablo, vazo, ayna, kase ve tepsi yapan Akbulak’ın hedefi şu sıralar proje aşamasında olan özgün çini boy aynası tamamlamak.

Yıllarca Anadolu Ticaret ve Meslek Liselerinde hukuk ve ticaret matematiği gibi dersler verdikten sonra emekli olan Zarife Akbulak, kendini geliştirmek için çini sanatını seçti. 4 yıldır Pendik Sanat Akademisi Çini Kursu’na giden Akbulak “Kursa başlamadan önce yapamayacağımı düşünmüştüm. Ancak öğrendikçe yapabileceğime dair inancım arttı. Yıllarca öğrettim, artık ilgi duyduğum alanlarda öğrenerek kendimi geliştirmek istiyorum.” diyor.

HEDEFİ ÖZGÜN BİR ÇİNİ BOY AYNASI YAPMAK

Pendik Belediyesi kurslarını sanata ilgi duyanlar için büyük bir fırsat olarak nitelendiren Zarife Akbulak, kurs sayesinde çok sayıda arkadaş edindiğini belirterek “Ürettikçe stres atıyorsun, hayata pozitif bakıyorsun. Aynı zamanda yeni arkadaş çevrem oluyor.” diyor. Şimdiye kadar çini tabak, tablo, vazo, ayna, kase ve tepsi yaptığını ve çoğunu sevdiklerine hediye ettiğini söyleyen Zarife Akbulak’ın Çini Sanatı’ndaki en büyük hedefi, şu sıralar proje aşamasında olan özgün çini boy aynasını tamamlayarak sergilemek.

selyus