Ana Sayfa EĞİTİM 17 Mayıs 2024

Muhammed Sarı, “Levent Kuruoğlu’nun açıklaması tamamen kurgu ve yalandan ibarettir”

Hürriyet Eğitim Sendikası Başkanı Levent Kuruoğlu’nun okula yönelik saldırısı üzerine, Çekmeköy şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Velileri adına Aile Birliği Başkanı Muhammed Sarı basın açıklaması yaptı.

BASIN AÇIKLAMASI

17 MAYIS 2024

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği olarak okul yönetiminin özellikle okulumuzun akademik başarısının yukarıya ivme kazandığı zamanda Hürriyet Eğitim Sendikası tarafından sosyal medya üzerinden okulumuza yönelik başlatılan algı operasyonları ve linç girişimlerine karşı basın açıklamamızıdır.

Öncelikle şunun bilinmesini isteriz: Açıklama yapan kişinin bir sendika başkanı olması münasebetiyle her halinden sendika rekabetlerinden kaynaklanan nedenlerden dolayı okul idaresinin kurban edilmeye çalışıldığını düşünmekteyiz. Her geçen başarısı artan okulumuzu ve idarecilerimizi bu tarz sosyal medya kumpaslarına kurban edilmesine izin vermeyeceğiz.

Hürriyet Eğitim Sendikası başkanının kendi hesabından okulumuzla ilgili paylaştığı sosyal medya mesajı tamamen kurgu ve yalandan ibarettir.

Mesleki Sivil Toplum Kuruluşları kişi ve kurumları itibarsızlaştıracak açıklamalarda bulunmamalıdır.

Tüm velilerimizin ve okul aile birliğimizin okul idaremize güveni ve desteği tamdır.

Üç yıldan beri Okul Aile Birliği başkanı olarak hizmet vermeye çalıştığım Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu Imam-Hatip Lisesi Müdürü ve yönetiminin azmi ve heyecanına bütün veliler adına şahidiz. Bu şahitliğimiz eğitimimizin geleceği açısından umutlarımızı artırmıştır. Böyle bir ortamda bu saldırıların tesadüf olduğunu düşünmüyoruz.

İmam Hatip ruhuna uygun bir eğitim ve öğretim modelini önceleyen müdürümüzü ve ekibini bu çapulculara kurban edilmemesi gerektiğinin çağrısını yapıyoruz.

Okul yönetimimizle dayanışma içinde hukuki tüm süreçleri takip edeceğiz. Okulumuzun ve hocalarımızın yanındayız. Okul yönetiminin aynı aşk ve heyecanla görevlerine devam edeceklerine olan inancımız tamdır. İdari kadromuza yapılan bu haksız ithamları şiddetle kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

(Muhammed Sarı

Çekmeköy şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Velileri adına Aile Birliği Başkanı)

 

selyus