Ana Sayfa EĞİTİM 13 Eylül 2023

Pendik’te yeni Eğitim-Öğretim Yılı törenle başladı

2023-24 Eğitim ve Öğretim Yılı Çamlık İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Genç nüfusun talepleri doğrultusunda yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Özellikle kütüphanelere çok talep var. Her mahalleye bir kütüphane yapacağız.” diyerek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Pendik’te 145 bin öğrenci yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte dersbaşı yaptı. Yeni dönem için açılış töreni Çamlık İlkokulu’nda düzenlendi. Törene Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Kaymakam Mehmet Yıldız, Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ile okul idareciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

BAŞKAN AHMET CİN: “HEDEFİMİZ, HER MAHALLEYE BİR KÜTÜPHANE”

Törende konuşan Başkan Ahmet Cin, belediye olarak eğitime, gençlere destek vermeye devam ettiklerini belirterek “Pendik’in çok genç nüfusu var. 145 bin civarında öğrencimiz mevcut. Bu genç nüfusun talepleri doğrultusunda yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Özellikle kütüphanelere çok talep var. Kütüphane sayımızı 19’a çıkardık. Hedefimiz, her mahalleye bir kütüphane yapmak.” diyerek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

“BİLİMLE, SANATLA, SPORLA GELİŞEN BİR GENÇLİK İSTİYORUZ”

Etkinliğe katılan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Bakanlık olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını vurgulayan Bakan Yardımcısı Eminoğlu: “Bilimle, sanatla, sporla gelişen bir gençlik istiyoruz.” dedi. Kaymakam Mehmet Yıldız da öğrencilere tavsiyede bulunarak “Öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyin. Derslerinizi ve kitap okumayı ihmal etmeyin.” şeklinde konuştu.

TELEFON VE BİLGİSAYAR UYARISINDA BULUNDU

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ise öğrencilere telefon ve bilgisayar uyarısında bulunarak “Telefonlardan, bilgisayar ekranlarından mümkün olduğu kadar uzak, kitaplarla ve öğretmenlerle birebir iletişimin olduğu bir eğitim öğretim süreci istiyoruz.” dedi.

selyus