Ana Sayfa YAŞAM 13 Eylül 2023

Pendik’te Yaz Spor Şöleni’nde sporseverler doyasıya eğlendi

Sporseverler Pendik Belediyesi Yaz Spor Şöleninde buluştu. Şölene katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “İlçemizde dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum. Sporu her zaman destekliyoruz, bu alanlarda yatırımlarımız devam ediyor.” dedi.

Pendik Belediyesi yaz biterken Yaz Spor Şöleniyle sporseverleri buluşturdu. Pendik Millet Bahçesi’nde gerçekleşen şölene Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Burak Sinopluoğlu ve Pendik Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Eşref Şeneroğlu katıldı. Başkan Ahmet Cin, yaptığı konuşmada sporun önemine dikkat çekerken gençler için yapılan yatırımlardan da “Sporcu kardeşlerimizi destekliyoruz. İlçemizde 15 spor tesisimiz var, bunun yanı sıra bugün olduğu gibi sporcu gençlerimizi, çocuklarımızı aktif tutacak etkinlikler, yatırımlar yapıyoruz.” ifadeleriyle bahsetti.

DERECEYE GİREN SPORCULAR VE KULÜPLER ÖDÜL ALDI

Yaz Spor Şöleni’nde çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştirildi. Koca ayak, masa tenisi, şut çekme, ok atma gibi etkinliklerin yanı sıra yapılan törenle ulusal ve uluslararası turnuvalarda dereceye giren Pendikli sporcular ödül aldı. Pendik Belediyesi Yaz Spor Okulu’nda eğitim alan 6.393 öğrenci ise katılım sertifikalarını aldı.

selyus