Ana Sayfa EĞİTİM 22 Mart 2015

Ümraniye Belediyesi eğitimde de etkili

Ümraniye Belediyesi’nin bir projesi olan Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Milletvekilleri Egemen Bağış ile Osman Boyraz, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can katıldı.

Ümraniye yeni bir okula daha kavuşuyor. İHA’nın haberine göre Ümraniye Belediyesi’nin düzenlediği törenle Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli atıldı. Temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Milletvekilleri Egemen Bağış ile Osman Boyraz, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ülkiye Toptaş, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan ile Maliki Ejder Batur katıldı. Temel atma töreninde bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Ben bir okulun asfaltını döktüm diye yargılandım biliyor musunuz? Çünkü o zaman ki belediye yasasına göre yapamazdınız. AK Parti diye bir hükümet geldi ve dedi ki belediye milletin, okulda milletin, kimin parası yapar ve ne olur okulun asfaltı olsa, ne olur okul yapılsa dendi ve önleri açıldı. Böyle güzel belediye başkanlarımız da çıktı ve paramız da var, emeğimiz de var biz yaparız dediler ve yapacaklar. Allah daha çok yapmayı nasip etsin. Ama çok şükür ki o kafa kalmadı” dedi.

BAĞIŞ, “BAKANIMIZ İSTANBUL’UN PARLAYAN YILDIZI İLÇEYE GELDİ”

Milletle kurulan birlik ve beraberliğin Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesinde en önemli unsur olduğunu dile getiren İstanbul Milletvekili Egemen Bağış ise, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın örnek olarak gösterdiği dönüşüm projeleri ve ekonomide İstanbul’un parlayan yıldızı haline gelen bir ilçeye geliyor. İşte algılar böyle değişiyor. Bu algıların değişmesi yeni Türkiye’nin, güçlü Türkiye’nin ve Allah izin verirse 2023’te dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olan Türkiye’nin oluşmasının ardında bizim milletimizle beraber kurduğumuz birlik ve beraberlik vardır. İşte bugün temelini hep birlikte atacağımız ve maşallah eylül ayında hizmete girecek olan bu imam hatip ortaokuluna adını veren milli şairimiz Mehmet Akif’in çok güzel bir şekilde vurguladığı gibi ‘Tefrika girmedikçe bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez’ diyordu. Allah milletimizin birlik ve beraberliğini daim eylesin” şeklinde konuştu.

BAŞKAN CAN, “ANNE BABALARIN ÖĞRENEMEDİĞİNİ ÇOCUKLARI ÖĞRENECEK”

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise, “Bizim şimdi temelini attığımız Mehmet Akif Ortaokulu bu sene hizmete girecek. Bu temel atma töreni yaparak kamuoyunun önüne dikkatli bir şekilde getirmek ve herkesin bu konuda bilinç sahibi olmasını arzuladığımız için temel atma töreni de icra etmek istedik. Gördüğünüz gibi temeller atılmış, normalde temel atma törenini bir ay kadar önce yapacaktık ama hava şartları çok müsait değildi. Onun için bu güne kaldı. Değerli dostlar 4+4+4 yani ilkokul dört sene, ortaokul dört sene, lise dört sene yani imam hatip ortaokulu açmakta mümkün, liselerde imam hatip liseleri açmakta mümkün. Anneler, babalar, inançlı kesim özellikle kendilerinin öğrenemedikleri dini bilgileri tam olarak öğrenmesini ve yetişmesini isteyen anneler ve babalar imam hatip lisesine vermesi bile çocuğunu, imam hatip ortaokuluna okutmak ve çocuklarını daha fazla dini bilgilerle, manevi değerlerle mücehhez olarak yetiştirmek istiyor. Dolayısıyla ilkokulu bitirince yakınında bir imam hatip okulu varsa çocuğunu oraya vermek istiyor” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, butona basarak Eylül ayında hizmete girmesi belirlenen Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’nun temelini attı.

OKULDA NELER OLACAK?

2 Adet Çok Amaçlı Salon,

1 Adet Spor Salonu,

27 Derslik,

4 Adet Fen ve Teknoloji Laboratuarı,

1 Adet Kütüphane,

1 Adet Konferans Salonu (235 kişilik)

Bay- Bayan Uygulama Mescid

Etiketler:

İlginizi çekebilir

KPSS krizi büyüyor

KPSS krizi büyüyor

selyus