Ana Sayfa EĞİTİM 18 Eylül 2017

Yelkenci’den eğitim-öğretim yılı mesajı

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

FETÖ’nun 15 Temmuz hain darbe girişiminin altını çizerek konuşmasına başlayan Yelkenci,

“Sevgili öğrencilerim, kıymetli meslektaşlarım ve saygıdeğer velilerim;

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının 15 Temmuz’un akabinde başlaması sebebiyle diğer senelerden daha farklı bir başlangıç yaşamış idik. Ülkemiz için bu ihaneti bastırmak ve zaferle sonuçlandırmak bir gecede mümkün oldu lakin bunun farklı alanlara yansıması daha uzun zamana mal oldu. Buna rağmen eğitim camiamız bu menfur hadisenin etkilerini bir an evvel bertaraf etmek için bir hayli emek verdi ve çocuklarımıza sağlıklı bir eğitim öğretim imkânı sundu. Bu gayretlerin devamıyla huzurlu bir eğitim öğretim yılını geride bıraktık ve şimdi daha güçlü bir şekilde 2017-2018 eğitim öğretim yılına giriyoruz.

Eğitim meselesi uzun bir yol olup, bu yolda idarecilerimizden öğretmenlerimize, bütün maarif kadromuzla köklü ilim geleneğimizi ihya edebileceğimiz, geleceğin nesillerine geleceğin eğitimini verebileceğimiz sosyal, akademik ve manevi alanlarda gelişimlerini sağlayabileceğimiz bir sene geçirmek için hazırlıklarımızı yapmış bulunuyoruz. Kıymetli velilerimizin de evlatlarına desteğini esirgemeyeceğini umuyor, okul-aile işbirliği prensibiyle hareket edip ülkemizin çocuklarına ve gençlerine en iyi eğitim öğretimi vermek üzere içimizdeki heyecanımızı diri tutuyoruz.

Öğrencilerimizin her birinin ayrı ayrı şahsiyetler sahip olduğu bilinciyle ve kendilerine özgü meziyetleri ortaya çıkarıp onların yetenek ve idealleri doğrultusunda en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için uğraş vereceğiz. Çocuklarımızın kendi biricikliklerini göz önünde bulundurarak, her türlü gelişimini tamamlaması için manen onların yanında ve onlara ışık tutmak için ilmi anlamda yanında, önünde olacağız. Edindiklerini hayata uygulama safhasında ise desteğimizle onların arkasında durmayı ihmal etmeyeceğiz. Böylece ülkemizin her bir çocuk ferdiyle kendisine, çevresine ve insanlığa faydalı olacak hale gelene dek onlarla bir ve beraber olacağız.

Tarih içerisinde hayli badireler atlatan aziz milletimizin dünya genelinde hak ettiği yere gelebilmesi için ileride tüm insanlığa faydası dokunacak nesilleri yetiştirmekten büyük bir onur duyuyoruz. Umuyoruz ki şimdinin çocukları, yarının yetişkinleri olan bu nesil, dünyanın neresinde olursa olsun hangi ırktan, dinden, mezhepten, meşrepten olursa olsun, haksızın karşısında haklının yanında; zalimin karşısında mazlumun yanında olabilmek için, kültürel, ekonomik ve ahlâki yönden kendisini en iyi şekilde yetiştirecektir.

Bu düşüncelerle ve iyi dileklerle 2017-2018 eğitim öğretim yılının milletimize, fedakârca çalışan maarif kadromuza ve sevgili öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

selyus