Ana Sayfa TÜRKİYE EKONOMİSİ 1 Eylül 2023

Selçuk Bayraktar, “Mücadele siyaseti gerektiriyorsa korkacak değiliz”

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’dan dikkat çeken siyaset açıklaması geldi. Kendisine yöneltilen ‘Siyasete girecek misiniz?’ sorusuna ilk kez net cevap veren Bayraktar, “Mücadele politikayı, siyaseti gerektiriyorsa burada biz korkup da geri dönecek değiliz” ifadelerini kullandı.

Ürettiği İHA/SİHA’larda dünyanın da yakın markajında olan Selçuk Bayraktar, siyasete yeşil ışık yaktı.

TEKNOFEST’in öncü ismi Türk İHA’ların mimarı Selçuk Bayraktar dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Siyasete gireceği yönündeki iddialara cevap vermekten kaçınan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, bu kez konuştu.

”MÜCADELE SİYASETİ GEREKTİRİYORSA GERİ DÖNMEYİZ”

Patronlar Dünyası’ndan Toygun Atilla’ya konuşan Bayraktar, “Milli teknoloji hamlesi idealini gerçekleştirme yolunda sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ne gerekiyorsa, mücadele neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Yani mücadele politikayı, siyaseti gerektiriyorsa burada biz korkup da geri dönecek değiliz ki” ifadelerini kullandı.

Siyasete girme gibi bir hayalinin olmadığının da altını çizen Selçuk Bayraktar, şu ifadeleri kullandı:

“Bir düşünün; uçaklarımız dünyanın en fazla ülkesine ihraç edilmiş, gelirlerimiz dünyada hiçbir benzeri olmaz şekilde sanayi şirketleri açısından yüzde 82’si yurt dışından, ihracattan… Dünyadaki teknoloji firmalarına baksanız onlarda bile çok az bulursunuz örnek çok çok azdır… Şimdi böylesine bu kadar büyük bir mücadele verirken elbette bunlar ülkelerin güvenliği için kullanılan sistemler bu kadar dünyada biliniyorken; yani şimdi Azerbaycan’daki harekatı düşünün ne kadar düşmanlık yapıldı değil mi? Azerbaycan kendi topraklarında yaptı bu harekatı.

Bütün uluslararası meşruiyetini düşünün kendi işgal edilmiş topraklarında yaptığı savunma harekatından dolayı dünyanın her tarafından tehditler ambargolar yağdı değil mi? Şimdi bunlardan korkmayıp, mücadelenin farklı şekilde de verilmesi gerekiyorsa elbette o şekilde de vereceğiz demektir… Ama dediğim gibi böyle bir hayalim olmadığı gibi biz yaptığımız işi insanlığın faydasına, ülkemizin faydasına en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.” Türkiye gazetesi

selyus