Ana Sayfa TÜRKİYE EKONOMİSİ 14 Ağustos 2022

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde büyük indirim başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 30’dan fazla temel ihtiyaç ürününde uygulanacak olan indirim yarın başlıyor. Marketlerde etiketler değiştirilmeye başlanırken, indirimle ilgili konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Vatandaş sepetini daha ucuza dolduracak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 30’dan fazla temel ihtiyaç maddesinde indirim yarın başlıyor. 1400 markette etiketler değiştirildi. Un, ayçiçek yağı, şeker, tavuk eti ve peynirin de aralarında bulunduğu pek çok üründe fiyatlar ucuzlayacak. Hafta başına kadar ise bütün ürünlerde indirimler devreye girmiş olacak.

“VATANDAŞ SEPETİNİ DAHA UCUZA DOLDURACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla başlayan indirimine dair konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Vatandaş sepetini daha ucuza dolduracak” dedi.

Bazı ürünlerde çok ciddi indirim yaptıklarını belirten Aydın, özellikle tedariki daha rahat sağlanan ürünlerde daha yüksek oranlar uyguladıklarını belirtti.

İNDİRİM GELECEK ÜRÜNLER LİSTESİ

Tarım Kredi Kooperatifleri indirim gelecek ürünlerin listesini açıklamıştı. Buna göre, bir evin ihtiyacı olan temel gıda ürünlerinin tamamı listeye alındı.

İşte indirim planlanan ürünler: Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, kağıt peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi.

“ZARAR ETMEYECEĞİZ AMA KAR DA ETMEYECEĞİZ”

Sabah’ta yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın indirim yapılacağını duyurmasının ardından Tarım Kredi Kooperatifleri’nin zarar edeceğine yönelik eleştirilere de cevap veren Aydın, maliyetler artsa dahi uzun süre fiyatları aynı şekilde tutmaya çalışacaklarını anlattı.

Aydın, “Zarar etmeyeceğiz ama kâr da etmeyeceğiz. Burada finansal bir yapı kurduk. Aracıyı ortadan kaldırıp, üreticinin daha da fazla kazanacağı bir sistem inşa ediyoruz. Hem üreticiyi destekliyoruz hem vatandaşı ucuz gıdayla buluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

“Diğer marketler tedarikçilerine 120 güne kadar ödeme yapıyor” diyen Aydın, “Biz bunu 60 güne indirdik. Üreticiye nefes aldırıyoruz, burada finansal maliyet oluşturmayarak oradaki avantajı vatandaşın lehine kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

HEDEF YIL SONUNDA 2 BİN MARKET

Kooperatif marketlerin 1400’e yakın hizmet noktası bulunuyor. Yıl sonuna kadar bu sayının 2 bine çıkması planlanıyor. Aydın, daha fazla vatandaşa ulaşmak için illerdeki kooperatif depolarında da cep marketler aracılığıyla ucuz gıda satacaklarını bildirdi. Türkiye gazetesi

İlginizi çekebilir

THY altın ödülle döndü

THY altın ödülle döndü

selyus