Ana Sayfa EDEBİYAT 24 Nisan 2022

Eğitimci-Yazar Ömer Şahan’ın “Bir Nefes Kadıköy” adlı kitabı 2. baskıyı gördü

Eğitimci-Yazar Ömer Şahan, “Akran Zorbalığı” ve “Sınav Kaygısı, Neden Var, Nasıl Azalır?”, “Seninle, Sana Rağmen Motivasyon” kitaplarının ardından son çıkardığı “Bir Nefes Kadıköy” adlı kitabın 2. baskını yaptı.

Öğrencilik yıllarından beri Kadıköylü olan Ömer Şahan, şehrin her bir mahallesini, sokağını, caddesini, tarihini ve insanlarını çok iyi bildiği için “Bir Nefes Kadıköy” adlı kitabı kaleme aldı. Çok akıcı ve bilgilendirici olan kitabın 2. baskı yapıldı.

BİR NEFES KADIKÖY” ADLI KİTABIN ÖZETİ

“Sevgili günlük…

Bugün Duru geldi. Henüz tam olarak alışamadığım ve sokağını hiç tanımadığım bu yerde onun gelişi bana rahat bir nefes aldırdı.

Meral Hanım’la tanıştılar. Ona “öğretmenim” mi demeliyim artık bilemiyorum. Zaman gösterecek, bakalım.

Onun Kadıköy’ü birlikte gezme fikri sıcak gelmeye başladı. Hele bir de Duru da katılırsa bize…

Annem, “Onu tam olarak tanımıyoruz,” diyor. Elbette haklı… İnşallah her şey istediğim gibi olur. Ama akülü sandalyemle zor olmaz mı, bilemedim.

Okulların tatil olması da kötü… Okuldayken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyordum. Şimdi sürekli evdeyim. Sokakta da arkadaşlarım yok… Şimdilik sadece balkona çıkıyorum. Sanırım buradaki tek arkadaşım Meral Hanım.

Uyuyalım uyanalım ve her şey çok güzel olsun…

İyi geceler, sevgili günlük…”

Sevgili çocuklar, siz de Arda gibi Kadıköy’ü bir nefeste gezmek, Kadıköy sokaklarında dolaşmak ve dolaşırken de Kadıköy’ün bilinmezlerinden haberdar olmak istemez misiniz? Hem de kalbi sevgi ve şefkatle dolu Meral Öğretmen’le birlikte…

selyus