Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT 24 Ocak 2020

Kadıköy Life okurlarıyla buluştu

İstanbul’un istikrarlı yayın organı Kadıköy Life çıktı. 16 yılı aşkın süredir aralıksız olarak yayınlanmakta olup, Anadolu Yakasının nabzını tutan Kadıköy Life dergisinin yeni sayısı raflarda yerini aldı. 160 sayfalık dergi içeriğinde Kadıköy ve çevresini ilgilendiren özel haberler, söyleşiler, röportajlar ve siyah-beyaz Kadıköy hikâyeleri bulacaksınız.

ÖMER SEYFETTİN’DEN 100 YILLIK VEDA…

Eserlerinin birçoğunu Kadıköy’de yaşadığı yıllarda yazan, bu sebeple tüm üretimlerinde Kadıköy ruhu ve siluetini de her daim hissettiren Ömer Seyfettin’in Haydarpaşa’da hayata gözlerini yumduğu 1920 yılına kadar süren yaşantısını, onu ölümsüzlüğe taşıyan eserlerinden alıntılarla sayfalarına taşıyan Kadıköy Life dergisi, bu sayede ölümünün 100. yılında Ömer Seyfettin’i hayatının en üretken günlerini geçirdiği Kadıköy’de andı. Araştırmacı-yazar Celal Yılmaz imzasını taşıyan habere yazar Nükhet Eren, Ömer Seyfettin’e ait bir öyküyü günümüz dünyasından yorumlayarak destek oldu. İşte karşınızda Ömer Seyfettin’in kaleminden Kadıköy: “Güzel bir sabah aydınlık, geniş bir sokaktan yapyalnız geçmek ne tatlıdır! Bağdat Caddesi’ne çıktım. Köye doğru ilerledim. Kuşdili’ne, Fikirtepesi’ne baka baka geçtim. Fırınların önünde küme küme hizmetçi kızlar bekliyorlardı.”

“KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI BAMBAŞKA BİR MAKAM”

Kadıköylülerin günlük yaşantısını etkileyen çevresel ve sosyal yaşam sorunlarını, hem Kadıköylülerden hem de Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’ndan dinledik. Kadıköy Belediye Başkanlığı’nın bambaşka bir makam olduğunun altını çizen Odabaşı, yeni yılın çok özel proje ve çalışmalarını Kadıköy Life okurları için paylaştı.

RESİMDEN EDEBİYATA, HEYKELDEN SİNEMAYA…

“Sanatın kalbi artık Kadıköy’de atıyor” söylemini haklı çıkaracak içeriklerle Kadıköy’ün kültür-sanat yaşamını derinlemesine inceleyen Kadıköy Life dergisi; resimden edebiyata, heykelden sinemaya kadar birçok farklı alanda özel haberleriyle kış aylarınıza rehberlik edecek. Kitaplarıyla hem çocukların hem de yetişkinlerin gönlünü fetheden Necati Tosuner’in yanı sıra “Kafa” ve “Uykusuz” gibi dergilerin karikatüristi Cem Güventürk, “Sanat muhafazakar olamaz” diyen heykeltıraş Metin Tütün ve tamburi ustası Nihat Yalçınkaya, kültür-sanata ayrılan sayfaların konuklarından…

SERTAÇ KAYSERİLİOĞLU’NUN KALEMİNDEN SEVGİLİLER GÜNÜ…

“Aşk… Tüm canlıların müptelası… Yüzyıllardır nereden nasıl çıktığı bilinmeyen, insanoğluna sunulmuş belki de en değerli hediye… İmkansız, olumsuz, yasaksız, vazgeçilemeyen… İşte bu özel duygunun doyasıya yaşanıp da kutlandığı bir özel gün…” Bir Sertaç Kayserilioğlu yazısı…

MAGAZİN SAYFALARI YİNE DOPDOLU…

Kadıköy Life Magazin de yine dopdolu. Sinema, müzik, tiyatro ve televizyon dünyasından isimlere yer verilen sayfalarda yok yok. Annesi Çolpan İlhan, babası Sadri Alışık’ın adını tiyatro ile yaşatan Kerem Alışık, ailesinden aldığı geleneği daha da ilerilere taşırken; televizyon dizilerine yön veren isimlerden Gani Müjde, çağımızın sorunlarını dijital medyanın toplum üzerindeki etkileriyle değerlendirdi. Tiyatro duayeni Ayla Algan ile tarihsel bir yolculuğa çıkarken, Ahmet Saraçoğlu’yla Şehir Tiyatroları’nın tahta iskemlelerinde sahneleri, beyaz perdeyi ve Kadıköy’ü konuştuk.

GERÇEK YAŞAM ÖYKÜLERİYLE GÖZ GÖZE GELİN…

En güzel anlarınıza tanıklık eden Kadıköy Life dergisinin cemiyet sayfalarıyla konuk olma sırası sizde. Düğün, doğum günü ve en mutlu kutlamalarınızda yanınızda olan Kadıköy Life Ailesi, yeni sayısında da birbirinden farklı hikâyeleri sayfalarına taşıyarak, herkesi gerçek yaşam öyküleriyle göz göze gelmeye davet ediyor.

KADIKÖY LIFE DERGİSİNE ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Turkcell Dergilik, Kitapyurdu, Dergiyurdu, Magzter ile dMags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Penguen Kitabevi, Mephisto Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Tarihçi Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme, Ethemefendi ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri…

selyus