Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 19 Temmuz 2022

AK Parti, CHP’li 11 büyükşehir belediyesini mercek altına alıyor

CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının 2019 yerel seçimler öncesinde neleri vaat ettiği ve bunlardan ne kadarını hayata geçirdiğine dair rapor hazırlanacak.

Önümüzdeki yıl yapılacak seçimlere yönelik çalışmalarını hızlandırarak sahaya inen AK Parti, CHP’li büyükşehir belediyelerinin performansını ölçmek için harekete geçiyor. Bu kapsamdaki yapılacak çalışmaların ilki 25 Temmuz’da İzmir’de gerçekleştirilecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclislerinin AK Parti grup başkanvekilleri, AK Parti Genel Merkezi’nde geçtiğimiz günlerde bir toplantı düzenlemişti. Toplantının ardından yapılan açıklamada, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının, seçilmelerinin dördüncü yılına girmelerine rağmen kamuoyunun karşısına icraatları ve projeleri ile çıkmak yerine, ‘mazeret ve acziyet deklarasyonları’ yayınladıklarını öne sürmüştü.

“CHP’Lİ BELEDİYELERİN VAATLERİNİN NE KADARINI HAYATA GEÇİRDİĞİNİ NE KADARINI GEÇİRMEDİĞİNİ ORTAYA KOYACAĞIZ”

Bu çerçevede Ankara’da yapılan genel toplantının ardından AK Parti, CHP’li 11 büyükşehir belediye ile ilgili bir çalışma gerçekleştirecek. AK Parti kurmayları, İzmir’e giderek 2019 yerel seçimler öncesinde mevcuttaki belediye başkanının neleri vaat ettiğini ve bunlardan ne kadarını hayata geçirdiği konusunda değerlendirmeler yapacak. Ayrıca, belediyelere bugüne kadar vatandaşların en çok şikâyet ettiği konularla ilgili ne gibi çalışmalar yapıldığı ve hangi adımların atıldığına da bakılacak. Daha sonra hazırlanan rapor, kamuoyuna sunulacak. Söz konusu değerlendirme toplantılarına İzmir’den sonra Ankara ve Adana’da devam edilecek. AK Parti kurmayları, “Ankara’da geçtiğimiz günlerde genel bir toplantı yapmıştık. Şimdi bu toplantılara ilk olarak İzmir’de başlayacağız. Bu zamana kadar CHP’li belediyelerin vaatlerinin ne kadarını hayata geçirdiğini ne kadarını geçirmediğini ortaya koyacağız. Kamuoyuna açıklayacağız. Ama şunu da görüyoruz ki seçimlerin üzerinden yaklaşık 4 yıl geçti. Daha taş üstüne taş koymadılar. Bunu da halkımız görecektir. Yaptığımız çalışmayla verdikleri sözleri tutup tutmadığı anlaşılacaktır. Çalışmanın sonucunu vatandaşın takdirine bırakacağız” ifadelerini kullandı. Ebru Karatosun / Türkiye gazetesi

selyus