Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 13 Kasım 2023

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, belediye başkan adaylarının açıklanacağı tarihi verdi

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti’nin belediye başkan aday adayları için, “Aralık ayı içerisinde adaylarımızı ilan etmeye başlarız” dedi.

Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet’in Başkent Kulisi’nde ağırladığı AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe belediye başkan adaylarının açıklanacağı tarihi verdi.

Başkan Kabaktepe, “Müracaatlarımız başladı, aday adaylarımızı bekliyoruz. Kasım ayının 19-20’sinde teşkilatlarımızın temayülleri yapılacak daha sonra adaylarımız belirlenecek. Kamuoyunda çok konuşulan aday adaylarımız var. İstanbul’u kazanacağımız, İstanbul’u AK Parti belediyeciliğiyle tekrar kavuşturacağımız adayımızla kazanacağız.”

AK PARTİ’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kabaktepe, “Cumhurbaşkanımızın yaklaşımından benim de edindiğim intiba Kasım ayında belediye başkanlarımızın açıklanacağı gibiydi. Şimdi o Kasım ayı başlarından itibaren başlayacak dediğimiz süreç Aralık ayının 10’dan sonra başlayacak. Aralık ayı içerisinde adaylarımızı ilan etmeye başlarız.

Biz her iki türlüsünü de yapmıştık daha önce; tüm adayları bir anda ilan ettiğimiz seçim de var, ayrı ayrı ilan ettiğimiz seçim de var.” Kaynak: Kanal7

selyus