Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 20 Ağustos 2018

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Hamza Dağ eleştiri sınırlarını aşmıştır”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana İl Başkanlığı tarafından Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı. Burada partililerin Kurban Bayramı’nı tebrik eden Çelik, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e hakaret eden partinin genel başkan yardımcılarından Hamza Dağ’ı; “Arkadaşımızın ifadesi eleştiri ifadesini aşan aşırı bir ifade olmuştur. Dolayısıyla tasvip etmediğimiz, doğru bulmadığımız bir ifade ortaya çıkmıştır” diyerek eleştirdi…

“ELEŞTİRİ SINIRLARI AŞILMIŞTIR”

Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le ilgili açıklamalarının sorulması üzerine, şunları söyledi:

“Genel Başkanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın bize her zaman talimatları ve tavsiyesi, AK Parti’de milletvekilliği, genel başkan yardımcılığı, bakanlık, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı, meclis başkanlığı gibi görevlerde bulunmuş, AK Parti’de bu görevlere genel başkanımızın takdiri ve yetkili kurullarımızın kararıyla gelmiş siyasi şahsiyetler hakkında her zaman dikkatli ve özenli bir dil kullanılması doğrultusundadır. Dolayısıyla biz her zaman için dikkatli ve özenli bir dil kullanmaya, kurumsal dilimizi bu çerçevede oluşturmaya her zaman için çok büyük bir özen gösteririz. Genel Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda, dikkat ve özenin korunması konusunda sürekli bizi uyarır ve talimatlandırır. AK Parti gelenekleri de zaten bu şekildedir. Dolayısıyla eleştiri sınırlarını aşan, aşırı ifadeleri tasvip etmiyoruz. Bu bahsettiğiniz ifadede de arkadaşımızın ifadesi eleştiri ifadesini aşan aşırı bir ifade olmuştur. Dolayısıyla tasvip etmediğimiz, doğru bulmadığımız bir ifade ortaya çıkmıştır.”

selyus