Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 21 Kasım 2018

AK Parti’de adaylar açıklanıyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Teşkilat temayüllerinden aldığımız bilgilerle de inşallah bu hafta geniş bir çalışma yapıp hızlı bir şekilde adaylarımızı açıklamaya başlayacağız” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, 81 ilde teşkilat temayülüne gittiklerini belirterek teşkilatların kanaatleri, görüşleri ve vicdanlarının çizdiği yönün kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Çeşitli illerden gelen milletvekilleriyle genel bir koordinasyon yaptıklarını anlatan Kandemir, yoklamada tüm ekibin gönlündeki ismi yazdığını dile getirdi.

Kandemir, Türkiye’nin siyasi tarihinde ilk defa teknolojiyle çok yakın olarak veri tabanlı bir çalışmayla temayül yoklaması yaptıklarını anımsatarak, saat 16.00 itibariyle temayülün sona ereceğini belirtti.

Kandemir, saat 17.00’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm teşkilat temayüllerini görebileceğini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Hangi isimlere dönük ağırlık oluşsun, bunları görme imkanı olacak. Teşkilat temayüllerinden aldığımız bilgilerle de inşallah bu hafta geniş bir çalışma yapıp hızlı bir şekilde adaylarımızı açıklamaya başlayacağız. İzmir bizim için çok önemli bir kent. Biz İzmir’de çok iddialıyız. Bu seçimlerde il teşkilatı ve ilçe teşkilatlarımızın olağanüstü gayreti ve muhteşem bir mücadelesi var. Bir inancı var. İzmir’de AK Parti çok iddialı bir şekilde seçime hazırlanacak. Milletimizin de teveccühü olursa İzmir’i AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak istiyoruz. Türk siyasi hayatında bir dönüm noktası diye düşünüyorum temayülü. AK Parti’de temayül çok kıymetli. İlk defa elektronik tabanla yapılması suretiyle çok süratli netice alacağımız bir temayül olacak.”

 

selyus