Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 11 Ocak 2021

Akın İlhan, AK Parti Çekmeköy’ün hizmet bayrağını devraldı

AK Parti Çekmeköy 5. Olağan İlçe Kongresi Çekmeköy Nikah Sarayı’nda gerçekleşti. Pandemi kurallarına titizlikle dikkat edilen kongrede AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katılarak bir konuşma yaptı.

Tecrübeli siyaset adamı Av. Akın İlhan’ın tek isim olarak girildiği kongreye genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, belediye başkanları ve delegeler katıldı.

Kurtulmuş, yaptığı konuşmada ise 2020’nin herkes için unutulmaz olduğunu dile getirerek, geçen yılın kayıtlara her şeyin değiştiği bir dönem olarak geçeceğini, ekonomiden, eğitime, devlet yönetiminden şehirleşmeye kadar her alanda değişimlerin yaşandığı bir dönemi geride bıraktıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreler için hazırlanmış video mesajının gösterildiği kongrede, divan heyeti belirlendikten sonra raporlar okunarak delegelerin oylamasına sunuldu. Raporların kabul edilmesinin ardından, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı’nı belirlemek için seçime gidildi.

Yapılan seçimde delegelerin oylarının tamamını alan Av. Akın İlhan AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı olarak seçildi.

İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜ

Kongre sonrası bir açıklama yapan AK Parti Çekmeköy’ün çiçeği burnunda yeni İlçe Başkanı Av. Akın İlhan, “AK Parti Çekmeköy 5. Olağan Kongremizi büyük bir coşku ve heyecanla ile gerçekleştirdik. Her kongrenin yeni bir şahlanış, yeni bir hamle dönemi olduğu bilinciyle; inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Kuruluşundan bu güne kadar görev yapan ve yeni dönemde görevi devreden tüm dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Rahmeti Rahmana Kavuşan dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yeni dönemde görev alan yol arkadaşlarıma yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Devraldığımız bu sorumluluğun gereğini yapmak, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz inşallah.”

İLÇE BAŞKAN AV. AKIN İLHAN’IN YÖNETİM LİSTESİ VE İL DELEGELERİ

selyus