Ana Sayfa İÇ POLİTİKA, YEREL YÖNETİMLER 11 Ocak 2021

Göksu, CHP’nin utanç tablosu ile AK Parti’nin gurur tablosundan bahsetti

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Göksu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’sini (CHP’nin utanç tablosu) göstereyim. Ne var? Çöplük faciası. Ne var? Ekmek karnesi. Ne var? İdamlar. Ne var? “Temel Atmama Töreni”. Ne var? Ahır yapılan camiler. Ne var? Bugün git, yarın öl sağlık politikaları. Ne var? Susuzlukla savaşlar. Ne var? Kapatılan uçak fabrikalar.”

Başkan Göksu, “Bu da AK Parti’nin (gurur tablosu) 18 yılı. Yani sizin geleceğiniz gençler”. Ne var? Tekno Kentler, Bilişim Vadileri, SİHA’lar, İHA’lar, helikopterler. Avrasya’lar, Marmaray’lar, tüneller, boğaz köprüleri, havalimanları, şehir hastaneleri var…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı 1. Oturumu gerçekleşti. Meclis toplantısında söz alan İBB AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “21. yüzyılın Türkiye’sinde bilginin ve bilmenin hikmetin ne kadar kıymetli olduğu, bilgiye ulaşmak için, hikmeti yakalamak için, çağı yakalamak için ortaya emek koymamız gerekirken bizim nelerle uğraştığımızı; daha doğrusu nelerle daha doğrusu şunu unutmadan söylemem lazım: Türkiye’de milli kalkınma ve demokrasinin önünde en büyük engel nedir diye soracak olursanız? Tarih bizi yanıltmadı, milli kalkınma ve demokrasinin önündeki en büyük engel Cumhuriyet Halk Partisi’nin enfekte ettiği zihniyettir! Yani milli kalkınma ve demokrasinin önündeki en büyük engel Cumhuriyet Halk Partisi’nin zihniyetidir” dedi.

GÖKSU CHP ZİHNİYETİNİ 5 BAŞLIKTA TOPLADI

“CHP zihniyeti nedir?” diye soran Başkan Göksu, “Aziz İstanbullular, bakın ben size CHP zihniyetini 5 başlıkta anlatayım: 1- CHP zihniyeti dogmatiktir. 2- CHP zihniyeti yasakçı ve dayatmacıdır. 3- CHP zihniyeti kibirli ve ötekileştiricidir. 4- CHP zihniyeti takiyecidir, samimiyetsizdir, illüzyonudur. 5- CHP zihniyeti beceriksiz ve bereketsizdir” şeklinde konuştu.

“CHP ZİHNİYETİ BU MİLLETE BÜYÜK ACILAR YAŞATMIŞTIR! BÜYÜK ZULÜMLER YAŞATMIŞTIR!”

Konuşmasını sürdüren Göksu, “Bu çerçevede baktığımızda CHP zihniyeti asla yenilikçi değildir. CHP zihniyeti milli şefin dün durduğu nokta neyse, bugün de aynı noktada durmaktadır. CHP zihniyeti dinde reform, ezanda reform yapmaya kalkarken, 100 yıllık kendi tarihine reform yapmayı kalına bile getirmemiştir. Geçmişte Kur’an-ı aslından, ezanı aslından alıkoymak için büyük emek sarf ve gayret ederken bu konuda mücadele edenlere, evet; büyük acılar yaşatmıştır! Büyük zulümler yaşatmıştır! Biz tam bunlar unutuldu derken 21 yüzyılda ete kemiğe bürünmüş olarak ilk fırsatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 100 yıllık kabus yeniden hortladı. İlk fırsatta ortada hiçbir şey yokmuş gibi 747 yıldır ruhuna hiç dokunulmadan gelen Şeb-i Arus törenleri ruhuyla beraber değiştirildi” diye konuştu.

GÖKSU, CHP ZİHNİYETİNİN UTANÇ TABLSUNDAN BAHSETTİ!

Göksu, “Ben burada Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçmişe dönük duygularımı anlatırken, geçmişe ağıt yakmak için anlatmadım. Ben özellikle genler şu çağrıda bulunmak istiyorum, şuanda Türkiye’de yaşadığınız bu özgürlük ortamı var ya, bu fırsat eşitliği var ya, Allah korusun eğer yanlışlıkla Cumhuriyet Halk Partisi’nde azıcık pencere açıldığında nasıl 100 yıllık hayaller hortlamaya başladıysa Allah korusun bütün hayatınız kapatırlar. Ben bunları kurusıkı atmıyorum. Şimdi size Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’sini (CHP’nin utanç tablosu) göstereyim. Ne var? Çöplük faciası. Ne var? Ekmek karnesi. Ne var? İdamlar. Ne var? “Temel Atmama Töreni”. Ne var? Ahır yapılan camiler. Ne var? Bugün git, yarın öl sağlık politikaları. Ne var? Susuzlukla savaşlar. Ne var? Kapatılan uçak fabrikaları” dedi.

GÖKSU AK PARTİ’NİN GURU TABLOSUNDAN DA BAHSETTİ

AK Parti’nin icraatlarını da gösteren Başkan Göksu, “Bu da AK Parti’nin (gurur tablosu) 18 yılı. Yani sizin geleceğiniz gençler.

Ne var? Tekno Kentler, Bilişim Vadileri, SİHA’lar, İHA’lar, helikopterler. Avrasya’lar, Marmaray’lar, tüneller, boğaz köprüleri, havalimanları, şehir hastaneleri var…” diyerek konuşmasını tamamladı.

selyus