Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 10 Mart 2023

Aslı Baykal, “İyi ki Erdoğan var”

Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ateş püskürdü. Kılıçdaroğlu’nun kendinden başka aday çıkmasını önlemeye çalıştığını ifade eden Baykal, “İyi ki Erdoğan var da demokrasimizi yaşatabileceğiz” dedi.

Akşam gazetesinin haberine göre Türkiye, 2023 yılında yapılacak seçimlere adım adım ilerliyor. Seçime 2 aylık bir süre kalmışken siyasi partiler çalışmalarına hız vermiş durumda. 14 Mayıs olarak belirlenen seçim gününe kısa bir süre kalmışken Millet İttifakı sessizliğini bozdu. Bir yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkaracağı adayı belirleyemeyen 6’lı masa, geçtiğimiz günlerde beklenen açıklamayı yaptı.

ADAY KEMAL KILIÇDAROĞLU

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Bu saatten sonra parti içinden ve dışından eleştiriler bir bir gelmeye başladı.

ASLI BAYKAL ELEŞTİRİLERİNİ SIRALIYOR

CHP’nin eski genel başkanlarından Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın ise CHP’ye eleştirileri gündemden düşmüyor. 31 Ekim 2022 tarihinde yaptığı Twitter paylaşımı ile CHP’den istifa ettiğini duyuran Baykal, muhalefet kanadına sık sık eleştiri yapar hale geldi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını eleştiren Aslı Baykal paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgü dolu sözler sarf etti. Kılıçdaroğlu’nun seçime tek aday gitmek için uğraştığını belirten Baykal, Erdoğan’ın ise demokrasiyi benimseyen bir lider olarak ifade etti.

‘DEMOKRASİMİZİ YAŞATABİLECEĞİZ’

“İyi ki Erdoğan var” diyen Aslı Baykal, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Kılıçdaroğlu’nun çoklu ittifak bloku türlü vaatlerle, kendinden başka aday çıkmasını önlemeye çalışıyor. İyi ki Erdoğan var da demokrasimizi yaşatabileceğiz. O da olmasa oluşan acayip blok tüm sesleri susturacak ve seçime tek aday girmesine izin verecek.” Akşam gazetesi

selyus