Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 11 Kasım 2018

Ataşehir’de Mehmet Genç’in ayak sesleri

Hani bir söz var ya aranan ilaç bulundu diye! Evet, Ataşehir ilçesinde aylardır konuşulan ve Ataşehir Belediyesi’ni onunla alırız diye beklenen isim Mehmet Genç, sonunda AK Parti Ataşehir İlçe Binasına giderek aday adayı oldu. Mehmet Genç’in ayak sesleri Ataşehir’de ciddi ve güçlü bir şekilde hissedilmeye başlandı. Ataşehir’de bundan sonrasını CHP düşünsün!

AK Parti Kadıköy ve AK Parti Ataşehir İlçe Teşkilatlarının Kurucu Başkan Yardımcısı, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Genç AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek Ataşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

İlçe binasında kısa bir açıklama yapan Mehmet Genç, “Adaylığımız Ataşehir’e hayırlı uğurlu olsun. Büyüklerimizin takdiri neyse boynumuz kıldan ince. Rabbim hayırlısı ile bu kutsal görevi yapacak olana nasip eylesin. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza çıktıkları bu yolun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ATAŞEHİR TEŞKİLATI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

AK Parti Ataşehir’in kurucuları arasında bulunan Mehmet Genç’in Ataşehir’den aday adayı olarak müracaatta bulunması partililer tarafından sevinçle karşılandı.

Sivaslı olması nedeniyle Sivaslıların yoğun olarak bulunduğu Ataşehir’den Mehmet Genç’in aday adayı olması ve belediye tecrübesi olması parti içerisinde heyecana neden oldu. Haberi duyan ilçeye gelerek Genç’le kucaklaştı.

Ekip ruhuyla hareket eden Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in arkasında görünmez bir güç olarak mücadele veren ve uzun bir süredir belediyecilik tecrübesine sahip olan Genç, Ataşehir Belediyesi’nin yönetmeye talip oldu.

MEHMET GENÇ KİMDİR?

Sivas Merkez Çallı Köyü nüfusuna kayıtlı olan Mehmet GENÇ, 1971 yılında Sivas’ta doğdu. 1991 yılında Sivas İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 1997 yılında aynı üniversitenin Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yeniçağ Tarihi Bölümü’nde Yüksek Lisansı tamamlayıp 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde MBA ve İnsan Kaynakları Yönetimi’nde ayrıca Yüksek Lisans yaptı. Okan Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olan GENÇ, İktisat, İşletme ve İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri verdi. Halen aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde Doktora çalışmalarına devam etmektedir. Çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan makalelerinin yanı sıra, 2001 yılında İGDAŞ Yayınlarından çıkan; ‘Fotoğraf ve Belgeler Işığında İstanbul Depremleri’ isimli bir de eseri bulunmaktadır.

BELBİM AŞ’de başlayan çalışma hayatı, 1997 yılında girdiği İGDAŞ’ta sırasıyla; Özel Kalem Müdürlüğü, Genel Müdür Danışmanlığı ve İç Denetim Kurulu Üyeliği ile devam etti. 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından göreve başladığı Sancaktepe Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü yapan Genç, 2014 yılından itibaren Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Lise yıllarında tanıştığı Milli Gençlik Vakfı’nda Marmara Üniversitesi Fakülte Başkanlığı ve Üniversite Başkanlığı ile Erenköy ve Kadıköy İlçe Başkan Yardımcılığı yapan GENÇ, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’de siyasi çalışmalar içerisinde yer aldı.

2003 yılından itibaren; AK Parti Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı, Ataşehir İlçe Kurucu Üyeliği, Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı ve SKM Başkanlığı yaptı.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol alan GENÇ; Sadakataşı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Deniz Feneri Derneği Genel Kurul Delegesi ve Cihannüma Derneği Üyesi’dir. Aynı zamanda Sivas Platformu İcra Kurulu Üyesi ve İstanbul Sivas İlbeyliler Derneği Başkanı olan GENÇ, birçok hemşehri derneğinin de üyesidir.

Sporla da iç içe olan MEHMET GENÇ; 25 Mayıs 2016 yılından beri Sancaktepe Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Bir dönem Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanlığı ve Sancaktepe Belediyespor Güreş Şube Başkanlığı görevlerini yürüten Genç ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi’dir. Evli, 3 çocuk babası olan GENÇ, Arapça ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. Kaynak: atasehir24.com

selyus