Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 3 Eylül 2022

Bağcılar’da “Yüz Yüze 100 Gün” buluşmaları devam ediyor

Bağcılar’da ikinci kez düzenlenen “Yüz yüze 100 Gün” çerçevesinde belediye başkanı ve milletvekillerinden oluşan AK Parti kadroları, vatandaşla ikinci kez bir araya geldi. KHK’lilerin görevlerine iade edeceğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Ömer Halis Demir’e kurşun sıkan hainle iş birliği olduğu için ordudan ve güvenlik kuvvetlerinden atılan KHK’liyi oraya alacağım diyor. Bu milletin iradesine saygı göstermeyip ihanet edenlere prim vermeye çalışanlara milletimizle birlikte gereken dersi vereceğiz” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından her hafta düzenli olarak organize edilen “Yüz Yüze 100 Gün” programı tüm hızıyla sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2023’ün şahlanışının işareti” olarak tanımladığı kampanyanın bugünkü adresleri Avrupa Yakası’nda Bağcılar, Anadolu Yakası’nda ise Üsküdar oldu. Bağcılar’daki program, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Partili 9 milletvekili, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz ve ilçe teşkilat mensuplarının katılımıyla Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı’nda gerçekleşti.

Ağızlarından yapma görünümlü yıkma fiillerini duyuyoruz”

“Yüz Yüze 100 Gün” programını çok değerli olduğuna vurgu yapan Başkan Kabaktepe, “2023 seçimleri yaklaştı. Bu seçimleri kazanmayacaksak bu 15 seçimi niye kazandık. Onun için 16’ncı seçimi de kazanacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hep beraber bunu gerçekleştireceğiz inşallah. Demokrasi aynı zamanda bir yarıştır. Bu yarışta başta ana muhalefet lideri olmak üzere neyi yıkacaklarını söyledikleri ama neyi yapacaklarını söylemedikleri bir atmosferi yaşıyoruz. Ara sıra ağızlarından yapma görünümlü yıkma fiillerini de duyuyoruz. Ne diyor ana muhalefet lideri: KHK’lileri geri alacağız. Vatandaş inanamıyor ve soruyor. Tamamı mı? Tamamı diyor. Hepsi mi? Hepsi diyor. Sözlüğe bakıyoruz tamımı ne demek hepsi ne demek. Yani Ömer Halis Demir’e kurşun sıkan hainle iş birliği olduğu için ordudan ve güvenlik kuvvetlerinden atılan KHK’liyi oraya alacağım diyor. Hepsi ve tamamı dediğinde ortaya çıkan manzara bu. Bu milletin iradesine saygı göstermeyip ihanet edenlere prim vermeye çalışanlara milletimizle birlikte gereken dersi vereceğiz” dedi.

“Bağcılar, belediyecilikte bir ekol olmuştur”

Kampanya çerçevesinde ikinci kez buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ise, “Bağcılar ilçemiz, partimiz adına çok kıymetli bir ilçe. Özellikle anlayışımızın ilk belediyeciliğini kazandığı ilçelerden bir tanesi. Sonrasında çok kıymetli hizmetler yapılarak adeta belediyecilikte ekol olmuş ve birçok belediyeye örnek teşkil etmiştir. İlçemizin bir başka özelliği de belediyesi partimize ait en çok seçmenin bulunduğu bir ilçe. Bağcılar’ımızdaki en ufak bir hareketlilik İstanbul ve Türkiye ortalamasına katkı sunabilecek niteliktedir. Bu açıdan bizlerin ilçemizde yaptığı her çalışma çok kıymetli ve önemli. Teşkilatımızın yoğun gayretlerinin yanı sıra belediyecilik bizim iktidara gelişimizin en önemli unsurlardan birisi. Bağcılar Belediyesi olarak bu bilinç ve şuurla hareket ediyoruz. Var olan çalışmalara yenilerini ekleyerek ilçemizi çok daha ileri noktalara götürme gayreti içerisinde olacağız. İnşallah teşkilatımızla birlikte kol kola 2023 seçimlerinde Bağcılar adına çok önemli bir çıkışın müjdecisi olacağız” dedi.

Başkan Özdemir, İSTOÇ’ta esnafı ziyaret edip, onları dinledi

Burada yapılan değerlendirmelerin ardından AK Partili yöneticililer, sahaya indi. Yetkililer, kendileri için belirlenen mahallede ilçe sakinlerini ve esnafı ziyaret etti. Başkan Özdemir de ilk olarak İstanbul’un en önemli ticaret merkezlerinden biri olan İSTOÇ’a gitti. Dükkanları gezen Başkan Özdemir, esnafla sohbet edip onların istek ve önerilerini dinledi. Daha sonra Kemalpaşa Mahallesi’nde sokakları dolaşan Özdemir, mahalle sakinleri tarafından güler yüzle ve yoğun ilgiyle karşılandı.

“Yüz Yüze 100 Gün” programlarıyla sahada vatandaşların dile getirdiği talep ve öneriler, gün sonunda raporlaştırılarak AK Parti İstanbul İl Başkanlığına iletiliyor.

selyus