Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 20 Mayıs 2023

Bakan Kurum: “Bizim milletimiz sahteliğe, reklama, algıya değil de hakikate ve daima kendisi gibi olana destek vermiştir”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beykoz İstişare Toplantısı programına katıldı. Bakan Kurum, “İstanbul genelinde 741 bin bağımsız bölüm için 166 bin başvuru aldık, bu da yaklaşık 2.9 milyon kardeşimiz devletine itimat ediyor, güveniyor demek” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugün Beykoz İstişare Toplantısı programına katılarak 14 Mayıs genel seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili olarak seçilmesinde verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

“BİZİM MİLLETİMİZ SAHTELİĞE, REKLAMA, ALGIYA DEĞİL DE HAKİKATE VE DAİMA KENDİSİ GİBİ OLANA DESTEK VERMİŞTİR”

Bakan Kurum, “Millî Mücadele ruhunun yeşerdiği ve Gazi Mustafa Kemal’in gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı, gençlerimizin bayramını, ülkemizin tüm gençlerinin bayramını kutluyorum. Şu an itibariye ‘Yarısı Bizden’ kampanyasına İstanbul genelinde 741 bin bağımsız bölüm için 166 bin başvuru aldık, bu da yaklaşık 2.9 milyon kardeşimiz devletine itimat ediyor, güveniyor demek. Bizim milletimiz kendisinin aklıyla alay edilmesine, hatta hakir görülmesine hiçbir zaman destek vermemiştir, sahteliğe, reklama, algıya değil de hakikate ve daima kendisi gibi olana destek vermiştir. Beykoz’un hemen hemen her mahallesinde yıllardır beklenen imar planlamaya dair çalışmalarımızı tamamladık, bütün planlarımızı askıya çıktık. Vatandaşımız anlaşsınlar, çoğunluk burada mülkiyete dair, imar planlarına dair talebi varsa, gelsinler sınırı belirlesinler, başkanım hep birlikte rezerv alan ilan edelim, o yetki bende” ifadelerine yer verdi.

selyus