Bakan Murat Kurum, Pendik’te Rizelilerle bir araya geldi

Bakan Murat Kurum, Pendik’te Rizelilerle bir araya geldi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Pendik’te Rizeliler Derneğini ziyaret etti. Bakan Kurum, Rize’de eski termal otelin tamamen yenilendiğini belirterek, “Bittiğinde orada uluslararası kongrelerin yapılabileceği, dünya beşten büyüktür diyeceğimiz Davos’un benzerini Rize’mize kazandırıyoruz’’ dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, İstanbul’da seçim çalışmaları çerçevesinde Pendik’te Rizeliler Derneğini ziyaret ederek dernek binasının açılışını gerçekleştirdi.

“RİZE’MİZDE BUGÜNE KADAR TOKİ’YLE YATIRIM MALİYETİ YAKLAŞIK 3,2 MİLYAR LİRA OLAN 2 BİN 900 KONUTUMUZU, DÜKKANLARIMIZI HİZMETE SUNDUK”

Pendik’te Rizeliler Derneği’nde vatandaşlarla buluşan Bakan Kurum, “Rize’mizde bugüne kadar TOKİ’yle yatırım maliyeti yaklaşık 3,2 milyar lira olan 2 bin 900 konutumuzu, dükkanlarımızı hizmete sunduk. 3 tane millet bahçesi yapıyoruz. İyidere ve Güneysu tamamlandı. Şimdi sahilde çok güzel bir millet bahçesi yapıyoruz. Restoranlarıyla oradaki kütüphanesi, kıraathanesiyle çok modern, çok güzel bir millet bahçesinin yapım sürecini de gösterdik. İnşallah 2024’te vatandaşımıza armağan edeceğiz. Hepiniz bilirsiniz. O merkez çarşıdaki alanımız, eski belediye bloklarını olduğu yerler. Oralarda dolguydu. O zeminler sıkıntılıydı. Oraları da hızlı bir şekilde vatandaşlarımızla görüşerek rızası çerçevesinde ilk etabı tamamlandı. Bu projemizi. Rize’mize, Rize’nin güzel insanlarına kazandırdık. Hemen buradan çıktığınızda meydanın etrafındaki o çarpık yapıları kaldırıyor, vatandaşlarımızı yaptığımız rezerv konutlara taşıyoruz. Bu çerçevede emin olun Rize’nin her mahallesinde her sokağında hizmetlerimizi yürütüyoruz” dedi.

“KALKANDERE’DE 69 KONUTUMUZUN İNŞASI DEVAM EDİYOR”

Bakan Kurum, “Kalkandere’de 69 konutumuzun inşası devam ediyor. Madenli’de, Çayeli’nde de konutlarımız, sosyal donatılarımız hızla yükseliyor. Burada tabii Rize’nin güçlü olması için daha da güzel olması için bu çalışmaları yürütüyoruz. Bir de Ayderimiz var. Burada belki yıllardır beklediğimiz o güzelim ailelerimize, daha da güzel bir doğa koruma çevre projesi yapıyoruz. Önce tamamen altyapısını değiştirdik. Orada şelalesine, gelinlerimizin, damatlarımızın, hepimizin gideceği seyir teraslarıyla, yürüyüş yollarıyla, bisiklet yollarıyla, futbol sahalarıyla ve girişinde araçlarınızı park edeceğimiz kapalı otoparkını da tamamen yerin altında bin 917 araçlı otoparkımızın yapımı devam ediyor. Çarpık yapıları kaldırabilmek için eski termal otelimiz var. Şimdi orayı tamamen yeniliyoruz ve oradaki esnaflarımıza, otel sahiplerimize veriyoruz. Bittiğinde orada uluslararası kongrelerin yapılabileceği, dünya beşten büyüktür diyeceğimiz Davos’un benzerini Rize’mize kazandırıyoruz” diye konuştu.

selyus