Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 31 Temmuz 2016

Bilal Erdoğan, Vatan Caddesi’nde

Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde ‘Milli İrade Nöbeti’ tutan vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz Cuma günü gerçekleşen darbe teşebbüsünün ardından Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde ‘Milli İrade Nöbeti’ tutan vatandaşlara yaptığı konuşmasına 15 Temmuz gecesi vatandaşların Çanakkale ruhuyla uyanıklarını ifade ederek başlayan Bilal Erdoğan, “15 Temmuz gecesi bir halk adeta Çanakkale ruhuna uyandı. Hepinizden Allah razı olsun. Bu millet Çengelköy’de, Boğaziçi Köprüsü’nde, Vatan Caddesi’nde tankların önünde durun dedi. Adeta Davos’ta başkomutanımızın durun dediği gibi. Durun diyoruz artık. Bağımsızlığımızla oynayamazsınız, bu toprakların üstünde bu milletin egemenliğiyle, bu milletin hakimiyetine müdahale edemezsiniz, çomak sokamazsınız diyoruz artık. Artık demokrasi ve insan hakları yalanlarınız bu milletin iman dolu göğsünde toz oldu kaldı. Sizin samimiyetinizin olmadığını artık bu millet sayesinde dünya alem gördü. İnsan hakları diyorsunuz, insanların ölmesine göz yumuyorsunuz. Demokrasi diyorsunuz, insanların ekseriyetinin oyuyla gelen iktidarların devrilmesine göz yumuyorsunuz. O zaman durun, bu cadde çıkmaz sokaktır. Bunu sizler dediniz, Allah razı olsun” diye konuştu.

Kanser hücrelerinin çoğalmaması için İmam Hatip Liselerini desteklemek zorunda olduklarını vurgulayan Bilal Erdoğan, “Bunlar öteki dünyaya gittiklerinde de hesap veremeyecekler. Bunlar derinlerin en derininde mahkum olacaklar. Çünkü bunlar kula kul oldular. Bunlar, insanların inançlarını istismar ettiler. Buradan çıkaracağımız ders ise, bir daha kula kul olmayacağız. Dinimizi doğru kaynaklardan öğreneceğiz. Biz onun için İmam Hatipler dedik, çoğalması için mücadele ettik. Böyle kanser hücreleri çoğalmasın diye İmam Hatipleri desteklemek zorundayız. Bu millet bağımsızlığı için neler yapabileceğini gösterdi. Bu şu anlama geliyor. Yarınımız bugünden, geleceğimiz bugünlerden çok daha aydınlık olacak” şeklinde konuştu.

Vatandaşların Vatan Caddesi’ndeki demokrasi nöbetlerini sürdürdükleri görüldü.

selyus